Film > Dünya > Hollywood 7 ay önce

Sinefesto

"The Brutalist" Filminin Oyuncu Kadrosu Belli Oldu

Oscar ödüllü Adrien Brody (The Pianist), Oscar adayı Felicity Jones (Rogue One: A Star Wars Story), Emmy ödüllü Guy Pearce (Mare of Easttown) ve Conversations With Friends ve The Favorite yıldızı Joe Alwyn, Brady Corbet'in baş rolünü üstlendiği The Brutalist filminin oyuncu kadrosuna dahil oldu.

Adrien Brody
Felicity Jones

Ana çekimler geçen haftalarda Macaristan'da başladı ve kadroda Raffey Cassidy (White Noise), Isaach De Bankolé (Casino Royale), Alessandro Nivola (The Many Saints Of Newark), Stacy Martin ( Nymphomaniac Vol I ), Emma Laird (Mall Of Kingstown), Jonathan Hyde (Titanic) ve Peter Polycarpou (Evita) yer alıyordu. Yeni transferler ile oyuncu kadrosu oldukça genişledi.

Sosyal medyada ve bloglarda bazı söylentilerle var ancak bu ilk olarak üç yıl önce açıklanan projenin yeni konfigürasyonu hakkında yapımdan gelen ilk resmi onay.

Vox Lux ve Childhood Of A Leader film yapımcısı Corbet ile ortak Mona Fastvold'unThe World To Come ) birlikte yazdığı The Brutalist, bir sanatçının otuz yıllık yaşamını anlatıyor. Vizyon sahibi mimar László Toth (Brody) ve eşi Erzsébet (Jones), Amerika'daki miraslarını yeniden inşa etmek için savaş sonrası Avrupa'dan kaçtıklarında, gizemli ve varlıklı bir müşteri (Pearce) hayatlarını sonsuza dek değiştirir.

Filmin ekibinde görüntü yönetmeni Lol Crawley (White Noise), besteci Daniel Blumberg (The World To Come), kostüm tasarımcısı Kate Forbes (Fair Play), editör Dávid Jancsó (The World to Come) ve Oscar adayı yapım tasarımcısı Judy yer alıyor.

Trevor Matthews ve Nick Gordon, Brian Young ve Yellow Bear'dan Andrew Morrison ile birlikte Brookstreet UK için yapımcılık yapıyor. Ayrıca Andrew Lauren Productions için Andrew Lauren ve DJ Gugenheim yapımcılığını üstleniyor.

Joshua Horsfield'ın Birleşik Krallık'tan Intake Films'i ve Viktoria Petrányi'nin Macaristan'daki Proton Cinema ortak yapımcılığını üstleniyor. Brookstreet UK ve Yellow Bear, Lip Sync Productions, Richmond Pictures, Meyohas Studio, Carte Blanche ve kıdemli borç veren Cofiloisirs ile finansman sağlıyor. Protagonist, yurt içi için CAA Media Finance ile birlikte uluslararası satışları temsil ediyor.

Kısa bir süre önce HBO'nun Succession dizisinde konuk oyuncu olarak yer alan Brody, bundan sonra Wes Anderson'ın Asteroid City filminde ve şu anda Rian Johnson'ın Peacock serisi Poker Face'de görülebilir. Jones en son  Netflix'te yayınlanan The Last Letter from Your Lover'da ve George Clooney'nin Midnight Sky'ında rol aldı.

İlginizi Çekebilir