Bizimle İletişime Geçin

Fragmanlar

‘Texas Katliamı 3D’ 19 Nisan’da Sinemalarda!

Yayınlandı

tarihinde

TexasChainSaw3D

İzleyenleri 3 boyutlu korkuya doyuracak ve koltuklarına hapsedecek “TEKSAS KATLİAMI 3D” korkunun en gerçek yüzünü 19 Nisan’da sinema severlerle buluşturuyor…

Filmin Konusu:

Uzun zaman önce, Teksas’da küçük bir kasabada, beş gencin başına bir felaket geldi. Korku ve dehşetin o gün gördükleri kadarını tahmin bile edemezlerdi. İçlerinden sadece biri hikâyeyi anlatmak için kaçabilecekti ve onun sağ kalışı bu tarifsiz dehşete görünürde son verecek bir olaylar zincirini tetikleyecekti.

Az sayıda insanın bildiği, kurtulan bir kişi daha olduğuydu. Bir bebek bu delilikten saklanmış, o gün olanlardan ve kökeninden habersiz büyümüştü.

Yıllar sonra, şimdi bir yetişkin olan Heather Miller (ALEXANDRA DADDARIO), hiç bilmediği bir büyükanneden kalan mirasını almak için doğduğu yere, evine çağırılır.

Heather arkadaşları Nikki (TANIA RAYMONDE), Ryan (TREY SONGZ) ve Kenny (KERUM MILICKI-SANCHEZ) eşliğinde Teksas’a doğru hareket eder.

Yolda, sonu bu yolculuğa hiç katılmamış olmayı dilemek olabilecek otostopçu Darryl’i (SHAUN SIPOS) de alırlar.

Vardıklarında, Heather kendisini ihtişamlı bir malikâne hediye edilmiş olduğunu öğrenince şaşkına döner.

Avukatı, (RICHARD RIEHLE) bu görkemli mülkün artık Heather’a ait olduğunu bildirir.

Mülkü asla satamayacaktır ve büyük annesi tarafından yazılmış bir mektuptaki talimatlara uymak durumundadır.

Fakat mektubu açmadan önce o ve arkadaşları, herkesin bihaber olduğu şekilde o uğursuz günden sağ kalan diğer kişi olan, Heather’ın uzun süreden beri kayıp olan akrabalarından biri ile daha yüzleştirilirler.

Heather şimdi mirasıyla mutabık kalmak, fakat bunu yapabilmek için öncelikle hayatta kalmak zorundadır. Çünkü yeni kuzeni, kurbanlarının akrabası olup olmadığını önemsememektedir.

Sadece kan için oradadır…

“Orijinal hali, filmin öyle güçlü bir parçası ki,ondan uzaklaşmadan bir yaklaşımın en iyi yol olduğunu düşündük.” diyor Lessenhop.

Hem hayran kitlesini hem de yeni izleyiciyi tatmin etmek için, yeni film orijinale sadık kalacak ve yine de çağdaş bir kıvrımla orijinal bir yaklaşım sergileyecek.

John ve ben senaryoyu bilemek, cilalamak ve gerçeğe dönüştürmek için çok güzel üç ay harcadık” diyor Mazzocone.

“Her karakterin bir geçmiş hikâyesi olmasını istedik ve filmde aldıkları kararlara birer sebep ve mantık getirdik.

Bir kızın tüyler ürpertici bir eve gittiği, arkadaşının doğrandığı, üzerine kan sıçrayınca duş almaya karar verdiği bir korku filmi izlemekten daha kötü bir şey yoktur.

Duştan çıkar, bir havluya sarılır, kapının dışından garip bir ses duyar ve tabi ki o kapıyı açar ve ölümüne doğranır.

Böyle filmler izlediğinizde gözlerinizi devirirsiniz ve bu sizi filmin dışına iter.

Biz çok gerçekçi bir film yapmaya çalıştık; karakterlerin kararlarının tahmin edilemediği, yine de gerçekçi olan ve seyirciyi koltuğunda tutan bir film…”

“Bu gerçekçiliğe ek olarak, korku klasiğinin devamı olan bu yeni filmin 3-D olarak çekilmesine karar verildi.

Senaryo da bu metodun tüm avantajlarını kullanmak üzere yazılmışken, bu sadece şok etme özelliği gibi yüzeysel bir nedenle değil, bir amaçla da yapılmıştı.

“Kendime 3-D’yi nasıl kullanmak istediğimi sordum.” diyor Luessenhop.

“50’lerin arabalı sinemaları gibi insanların film boyunca gömülüp çığlık attığı bir film mi yapmak istiyordum, yoksa gerçekten klas bir 3-D dünyası yaratmak mı?

İkincisinden yana karar kıldım. Parıltıları olan ve türün tüm öğelerini ihtiyacımız olduğunda ileten şık bir resim yapmak istiyordum.

Bu bir korku filmi yapmak için Hitchcock-vari bir yaklaşımdı; çünkü 3-D’yi hakkıyla kullanmak istiyorsan, gözün şimdi görmene izin verilen her şeyi görmesi, 2-D’de olduğundan ziyade,  çok az zamanını alır.

Benim için 3-D; izleyebileceğin, içinde var olabileceğin, çerçeveyi keşfedebileceğin, gömülmeden, çığlık atmadan ve film süresince sana doğru fırlatılan nesnelerden endişe duymadan dâhil olabileceğin bir dünya yaratılmasıydı.”

Yapımcı Mazzocone buna katılıyor: “Garanti ederim ki bu hayranların hayal kırıklığına uğramayacağı bir 3-D film, çünkü biz bir 3-D film yapmaya koyulduk.

Aylarca teknolojiyi araştırmak ve sektördeki en iyi 3-D kamera düzeneklerinden birini kurmak için zaman harcadık.

Senaryoyu 3-D’ye göre yazdık. Eğer bu bir korku ortamında doğru yapıldıysa, sinematik deneyimi daha da yükseltecektir.

Bizim 3-D’miz size baş ağrısı vermeyecek ve izlediğinizde göz yorgunluğu çekmeyeceksiniz.

Çok gerçekçi bir çevre yaratacak ödünüzü koparacak.

Üzerinize doğru gelen üç boyutlu bir elektrikli testere gibi bir şey daha olamaz!”

Mazzocone: “Korku evrensel boyutta bir oyun sahası. Hepimiz farklı arka planlardan ve kültürlerden geliyoruz, bu nedenle komedi ve drama çeviride anlamını kaybedebiliyor.

Korku ise evrensel bir dil, bu evrensel olarak beşeri düzeyde ürkütücü.

Sizin öcünüzün sahici ve inanılabilir olduğu yer burası ve bence bu son dönem sinemasında unutulan bir şey.

Teksas Katliamı filmini, gelmiş geçmiş en korkunç beş filmden biri olarak görüyorum.

En son izlediğimde orijinalinin büyük bir hayranıydım.

Orijinalini böyle bir klasik yapan şey gerçekçi hissettirmesiydi.

Onunla ilgili her şey gerçek olabilirmiş ya da gerçekten olmuş gibi hissettiriyordu.

Gösterime girdiği zaman, bugün hala birçok insanın o günün yaşanmışlığına inanmakta olduğu şekilde gerçek bir hikâye gibi pazarlanmıştı.

Bunca yıl boyunca seriye dâhil olmuş yapımcılara saygısızlık yapmak istemem ama madende daha pek çok altın kalmış gibi hissettim.” diyor.

“Alexandra Dadario kapıdan girdiği anda, onun Heather’ı oynayacak kişi olduğunu görmüştüm.” diyor Mazzocone.

“Çok az aktrisin sahip olduğu bir güce ve dayanıklılığa sahip. Bir iş etiği getirdi ve uzun zamandır görmediğim bir kalitesi var. Savaşçı tarzında bir zarafeti var.”

Bu serinin tarihinde çok güzel başrol oyuncusu leydiler var ve Alexandra bu listeye uyuyor, diye ekliyor Luessenhop.

Alexandra Dadario, Teksas Katliamı için: “İkonik filmler serisi. Fakat bu senaryo alışılmış yeniden yapımlardan ve devam filmlerinden farklı, öyle ki kendisine dayalı bir hikâyesi var.

Ayrıca Heather’ın birçok korku filmindeki kadın karakterlerden daha güçlü yaratıldığına inanıyorum.

Korkmuş, çığlık çığlığa kaçan bir karakteri oynayabilmek hoşuma gitti ama böyle olduğunda o gücü kendi içinde bulmaya da başlıyor. Aksiyon ve korkunun karışımını sevdim. Senaryoyu okuduğumda beni savunmasız yakaladı.” diyor.

Son olarak ilk filmde Büyükbaba Sawyer’ı oynayan John Dugan, orijinal filmden kendi rolünü tekrar canlandıracak tek oyuncu olarak davet edildi.

“Bunu başarabilirdik” diyor Mazzocone, “Çünkü Büyükbaba’yı ilk oynadığında John daha 20 yaşındaydı ve özel makyaj efektleriyle o hale getirilmişti.”

Dugan, Sawyer’ların ölümcül aile reisi Büyükbaba’ya dönüşmek için bir kere daha makyaj koltuğuna oturacaktı.

“Onu arayıp filmde oynamak isteyip istemediğini sorduğumda bana cevabı: ‘Carl, tam 40 yıldır bu telefonu bekliyordum!’ oldu.”

“Büyük sinema, bütün hislerinizi manipüle eden bir şeydir.” diyor Mazzocone.

“Bu filmi diğer korku filmlerinden ayıran şeyin, onu korkutucu kılmak için hilelere güvenmememiz olduğunu düşünüyorum.

Zekice bir korku filmi yapmaya çalıştık; klasik bir modern zaman canavarı filmi. Ve bu 3 boyutlu!”

——————————-

Filmin Künyesi

Vizyon Tarihi: 19.04.2013

Yönetmen: John Luessenhop

Oyuncular: Alexandra Daddario, Dan Yeager, Trey Songz, Scott Eastwood, James MacDonald, John Dugan

Yapımcı: Carl Mazzocone, Christa Campbell, Mark Burg, Avi Lerner, Cyndi Brenner, Danny Dimbort, Lati Grobman, Robert Ortiz

Senaryo: Kim Henkel, Debra Sullivan, Stephen Susco, Adam Marcus, Kirsten Elms

Görüntü Yönetmeni:  Anastas N. Michos

Müzik: John Frizzell

Makyaj:  Robert Kurtzman

Yapım Yılı: 2012 Ülke: A.B.D.

Süre: 92 dk

Dağıtım: Tiglon

İthalat: Fida Film

Texas ChainSaw 3D Film Afişi

Texas ChainSaw 3D Film Afişi

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fragmanlar

“The Matrix Resurrections”tan Yeni Fragman Yayınlandı

24 Aralık’ta sinemalarda!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

24 Aralık’ta vizyona girecek “The Matrix Resurrections” filminden, gösterim öncesi yeni fragman seyircilerin beğenisine sunuldu.

Uzun süredir merakla beklenen, vizyonu için geri sayımın başladığı “The Matrix Resurrections” filminden yeni fragman yayınlandı. İlk defa 1999 yılında vizyona giren Matrix serisinin dördüncü filmi olacak The Matrix Resurrections‘da yine Keanu Reeves ve CarrieAnne Moss başrolü paylaşıyor.

Lana Wachowski tarafından yönetilen filmin hikaye bazında seriden özerk bir yapım olduğu biliniyor. 24 Aralık’ta seyirci karşısına çıkacak filmde Reeves ve Moss‘a Yahya AbdulMateen IINeil Patrick HarrisJonathan GroffChristina RicciJessica Henwick ve Priyanka Chopra Jonas gibi isimler eşlik ediyor.

Okumaya Devam Et

Fragmanlar

“Kulüp”ün İkinci Kısmından Fragman Yayınlandı

6 Ocak’ta Netflix’te!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

İkinci kısmı 6 Ocak’ta Netflix’te ekranlara gelecek Gökçe Bahadır ve Salih Bademci’li “Kulüp” dizisinin ikinci kısmından ilk fragman yayınlandı.

Netflix‘in Türk yapımı dizilerinden biri olan “Kulüp“ün ikinci kısmından fragman seyircilerin beğenisine sunuldu. İkinci kısmı ile 6 Ocak‘ta Netflix‘te ekranlara gelecek dizi, ilk sezonuyla seyircilerden tam not almayı başarmıştı. Gökçe Bahadır ve Salih Bademci‘nin başrolünü paylaştığı dizide ikiliye Barış Arduç, Fırat Tanış, Metin Akdülger, Asude Kalebek gibi isimler eşlik ediyor.

Kulüp, İstanbullu Gelin dizisi ile televizyon dünyasının dikkat çeken isimleri arasına giren Zeynep Günay Tan ve Masum’da imzası bulunan Seren Yüce tarafından yönetildi. İkinci kısmı 6 Ocak‘ta yayınlanacak dizinin konusu şu şekilde:

Eski bir mahkum olan Matilda, 1955 yılının en önemli gece kulüplerinden birinde çalışır. Matilda’nın kızı Raşel, o hapisten çıkana kadar varlığından bihaberdir. Kızı ile arasında güzel bir ilişki kurmaya çalışan Matilda, Raşel’i Pera’nın belalısı olan Fıstık İsmet’ten uzak tutmak için çabalar. Matilda aynı zamanda patronu olan Orhan, gece kulübü yöneticisi Çelebi ve sanatçı Selim’in egoları ile de mücadele etmeye çalışır. Kulübe ayak basmasıyla ortama farklı bir ruh katan Matilda, çalışanlar için cehennem olan kulübü bir yuva haline getirir.

Okumaya Devam Et

Fragmanlar

İlyas Salman’lı GAİN Dizisi “Duran”dan Fragman Yayınlandı

Aralık’ta GAİN’de!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

İlyas Salman

Aralık ayında seyirci karşısına çıkacak İlyas Salman’lı GAİN dizisi “Duran”dan fragman yayınlandı.

Yeşilçam’ın usta isimleri arasında bulunan İlyas Salman‘ı 12 yıl aranın ardından setlere döndüren “Duran” dizisinden fragman yayınlandı. Aralık ayı içerisinde GAİN ekranlarında seyirciyle buluşacak dizini yönetmenliğini, Yunus Ozan Korkut üstleniyor. Yönetmen filmin senaryosunu ise Murat Şevket ile kaleme aldı.

İlyas Salman dizide, tecrübeli bir Muaythai antrenörünü olan Hakkı karakteriyle seyirci karşısına çıkacak. Salman‘ın kadrosunda yer aldığı dizide isme, Zalim İstanbul ile parlayan Bahar Şahin, ödüllü film Bir Nefes Daha’daki rolüyle dikkatleri üzerine toplayan Oktay Çubuk, Nil Keser, Erdem Şenocak, Batuhan Gelenler, Burak Can Doğan, Lorin Merhart ve Cem Söküt gibi isimler eşlik ediyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler