Terry Jones Yaşamını Yitirdi

Hollywood
Ünlü oyuncu Terry Jones 77 yaşında hayatını kaybetti. Monty Python filmiyle hafızalara kazınan Terry Jones’un ölüm haberini ajansı duyurdu.

Monty Python filmindeki unutulmaz performansıyla akıllarda yer eden aktör Terry Jones 77 yaşında hayatını kaybetti. 2016 yılında Jones’a demans teşhisi konulmuştu. Bir süredir demans ile mücadele eden Galler doğumlu komedyenin ölüm haberini ailesi ve menajeri doğruladı.

Monty Python’un Life of Brian ve The Meaning of Life isimli filmlerini yöneten ve Monty Python and the Holy Grail’i Terry Gilliam yine yöneten oyuncu Birleşik Krallık sanat dünyasının en önemli isimlerinden biriydi.

Yapılan açıklamada “Sevgili eşimiz ve babamız Terry Jones’un vefat haberini derin bir üzüntüyle duyuruyoruz. Demansın nadir rastlanan bir türü ile uzun ve cesur bir şekilde savaştı. Son günlerinde, eşi çocukları, ailesi ve yakın dostları Londra’nın kuzeyindeki evinde Terry’nin yanındaydı. İyi, komik, sıcak, yaratıcı ve tamamen sevgi dolu bir bireydi” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada Jones’un Monty Python ile yaptığı işleri, kitapları, filmleri, şiirleri ve televizyon programlarıyla uzun yıllar boyunca hatırlanacağı vurgulandı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up