Terry Gilliam’ın Yeni Filmi The Man Who Killed Don Quixote’den Fragman

Manşet
Terry Gilliam’ın Yeni Filmi The Man Who Killed Don Quixote’den Fragman
Brazil, Balıkçı Kral ve 12 Maymun filmleri ile efsaneleşen Terry Gilliam’ın yapım süreci epeyce uzun süren yeni filmi The Man Who Killed Don Quixote’den beklenen fragman nihayet yayımlandı.

Cervantes’in klasiği ‘Don Quixte’den uyarlanan film, macera ve bilim kurgu türünde. Film, 21. yüzyıl Londra’sında, yeni film çekmek için 17. yüzyıl kahramanlarından Don Kişot’u tercih eden Sanco Panza adlı yönetmen ile ekip arkadaşlarının serüvenlerini anlatıyor.

Filmin Konusu

Don Kişot olduğuna ikna olmuş olan yaşlı ve sanrılı bir adam, reklamcılık müdürü Toby’nin güvenilir refakatçisi Sancho Panza olduğuna inanır. İkili, modern 21. yüzyıl Londra’sı ve büyülü 17. yüzyıl La Mancha’sı arasında zamanda gidip gelişlerle dolu tuhaf bir yolculuğa çıkarlar. Yavaş yavaş, tıpkı ünlü roman karakteri gibi, Toby de sanrılı dünyaya kapılır ve hayalleri gerçeklerden ayıramaz duruma gelir. Hikaye, Toby’nin Don Kişot’un rolünü üstlenmesiyle fantazmagorik bir ve duygusal bir boyut yakalar…

Sancılı Yapım Süreci

90’lı yıllarda başrolünde Johnny Depp’in olduğu bir kadroyla çekimlerine başlanan, ardından maddi sıkıntılar yüzünden rafa kaldırılan, uzun bir bekleyişin ardından tekrar çarkların dönmeye başladığı filmde Toby’ye yeni nesil Star Wars’un Kylo Ren’i Adam Driver, Don Kişot’a ise yönetmen Gilliam’ın kadrolu oyuncularından Jonathan Pryce hayat veriyor.

Kadrosunda Stellan Skarsgård, Olga Kurylenko, Joana Ribeiro, Óscar Jaenad, Jordi Mollà, Sergi Lopez ve Rossy de Palma‘nın da yer aldığı filmin senaryosunda yönetmenle birlikte Tony Grisoni’nin imzası var. İkili daha önce “Fear and Loathing in Las Vegas”, “Tideland” ve “The Brothers Grimm” filmlerinde de birlikte çalışmıştı. Film, yönetmenin yapımcı ile davalık olması nedeniyle 71. Cannes Film Festivali’nde gösterilemeyecek.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up