“Tepetaklak Cinayet” AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması’nda Finale Kaldı

Festivaller Manşet

10. AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması’nda yönetmen Çamran Azizoğlu’nun “Tepetaklak Cinayet” adlı kısa filmi finale kaldı.

Yönetmen Çamran Azizoğlu’nun Tepetaklak Cinayet adlı kısa filmi, 10-20 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek 10. AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması’nda Toplumsal Cinsiyet kategorisinde yarışıyor.

AB İnsan Hakları Film Günleri kapsamında düzenlenen yarışmanın jürisinde; Yapımcı yönetmen Semra Güzel Korver, gazeteci Doğan Şentürk, akademisyen Nezih Orhon, oyuncu Songül Öden ve eleştirmen Emrah Kolukısa yer alıyor. İnsan Hakları kategorisi için 10, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği kategorisi için 5 film, jüri tarafından değerlendirilecek.

Suç ve gerilim türündeki kısa filmin senaryosu Çamran Azizoğlu’na aitken yapımcılığını kendisi ve Cemil Nazlı üstleniyor. Görüntü Yönetmenliğini Arda Üzmez’in üstlendiği filmin kadrosunda Alibey Güner, Bensu Düşenkalkan, Begüm Koyçiç, Özge Ünal ve Ahmet İlhan yer alıyor.

Filmin konusu: Bir kadın vahşice işlenen bir cinayet sonunda öldürülür. Tüm medyada geniş yankı uyandıran cinayetin sonucu merakla takip edilir. Mahkeme sürecinde önemli olan katilin kim olduğu değil, nasıl yargılanacağıdır.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up