Tenet Dünya Gişesinde 100 Milyon Dolarlık Barajı Aştı

Hollywood

Tenet, Amerika gösterimi öncesi 100 milyon dolarlık uluslararası hasılat barajını geçti.

Gişesi merak edilen Tenet‘in Amerika gösterimi öncesinde uluslararası gişede 100 milyon dolarlık hasılat barajını aştığı açıklandı. Bu hafta sonu Çin’de vizyona girip 20 milyon dolarlık hasılat elde eden yapım, Amerika’da gösterime henüz girdi.

Film birçok ülkede gösterime girmesine rağmen Los Angeles ve New York City gibi büyük pazarlarda COVID-19 sebebiyle vizyona girmeyecek. Filmin dağıtımcılığını üstlenen Warner Bros.’un büyük pazarlar için daha farklı bir açılış düzenleyerek Tenet‘i gösterime sokmayı planladığı belirtildi.

Beyazperde‘nin haberine göre uluslararası düzeyde bu rakamlar, gişe rekortmenliği söz konusu olduğunda altın bir dokunuşa sahip olan ve daha önce “Inception”, “Dunkirk” ve “The Dark Knight”la büyük gişe rekorları kıran Nolan için oldukça standart ama bu standart, pandemi koşullarında gerçekleştiği için yine çok büyük bir başarı anlamına geliyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up