Temmuz Ayında İzleyeceğimiz 10 Güzel Film

Manşet Türkiye

The BFG

The BFG The Big Friendly Giant

Vizyon Tarihi: 01 Temmuz 2016

Usta yönetmen Steven Spielberg’in E.T. günlerine geri döndüğü, dünya prömiyerini geçtiğimiz Cannes Film Festivali’nde yapan The BFG 1 Temmuz’da vizyonda! İnsanları yemekten vazgeçen bir devin, Sophie adındaki genç bir kızla birlikte yaşadığı maceraları anlatan filmde Mark Rylance, Rebecca Hall ve Bill Hader gibi isimler yer alıyor.

Fragman için tıklayın.

___

The Purge: Election Year

Arınma Gecesi: Seçim Yılı

Vizyon Tarihi: 01 Temmuz 2016

James DeMonaco’nun yönettiği, korku/gerilim türüne hikâye açısından yeni bir soluk getirmeye çalışan The Purge serisinin yeni filmi Arınma Gecesi: Seçim Yılı Temmuz ayının ilk gününde vizyonda olacak. İlk filmiyle vasat bir başlangıç yapsa da ikinci film Arınma Gecesi: Anarşi ile hayranlarını memnun eden serinin yeni filminin yönetmen koltuğunda yine DeMonaco oturuyor.

Fragman için tıklayın.

___

Midnight Special

Midnight Special

Vizyon Tarihi: 01 Temmuz 2016

Sığınak ile tanıdığımız Jeff Nichols´ın Berlin´de Altın Ayı için yarışan yeni filmi Midnight Special, 80´li yılların fantastik filmlerine bir saygı duruşu adeta. Roy, oğlu Alton´ı bir zamanlar üyesi olduğu dini tarikata kaptırmıştır. Özel güçlere sahip olan Alton´ın sadece bu tarikat değil, devlet de peşindedir. Bunun üzerine Roy arkadaşı Lucas´ın yardımıyla oğlunu kaçırır. Bir süre sonra onlara eşi Sarah da katılır. Böylece devlet ajanlarından kaçarken, Alton´ın güçlerinin de keşfedileceği bir yolculuk başlar. Baştan sona nefes nefese izlenen bu fantastik gerilimle Nichols, Spielberg, Carpenter veya Shyamalan gibi yönetmenlere göndermeler yapıyor ama kendi tarzını korumayı da başarıyor.

Fragman için tıklayın.

____

 

The Legend of Tarzan

Tarzan Efsanesi

08 Temmuz 2016

David Yates’in (son dört “Harry Potter” filmi ve gelecek “Fantastic Beasts and Where to Find Them”in de yönetmeni) yönetmenliğindeki, senaryosu Adam Cozad ve Craig Brewer ait olan ”Tarzan Efsanesi ”nin hikâyesi Burroughs’un yarattığı Tarzan serilerinden uyarlanıldı, başrollerinde Alexander Skarsgard, Samuel L. Jackson, Margot Robbie, Djimon Hounsou ve Samuel L. Jackson yer alıyor.

Fragman için tıklayın.

____

Ice Age: Collision Course

Buz Devri 5: Büyük Çarpışma

Vizyon Tarihi: 15 Temmuz 2016

Türkçe seslendirmesini Ali Poyrazoğlu, Haluk Bilginer ve Yekta Kopan’ın gerçekleştirdği Buz Devri serisinin 5. filmi Buz Devri 5: Büyük Çarpışma’da yine Sid, Manny ve Diego’yu komik maceralarında izleme fırsatını bulacağız.

Fragman için tıklayın.

___

The Call Up

Simülasyon

En iyi online bilgisayar oyuncuları ve esrarengiz bir turnuva. Oyunda birinci olanın ödülü $100.000. Sanal gerçeklikte çığır açan yeni bir savaş oyunu bu. Oyuncular, son teknoloji ile donatılarak hazırlanmış kıyafetleri ve ekipmanları sayesinde tamamen oyunun dünyasına giriyorlar. Fakat kendilerini bir savaşın ortasında bulan genç ‘gamer’ları daha da büyük bir sürpriz beklemektedir. Bu gizemli simülasyonun gerçeklik seviyesi tahminlerinin çok ötesindedir. Oyunda ölürsen, gerçek hayatta da ölür müsün?

Tek çıkışın kazanmak olduğu bilim-kurgu aksiyon türündeki filmin yönetmeni Charles Barker.

Fragman için tıklayın.

___

Remember

Hatırla

Vizyon Tarihi: 22 Temmuz 2016

Auschwitz toplama kampından sağ kurtulan arkadaşı ve onun yazdığı mektubun yardımıyla Demans hastası Zev Gutman (C.Plummer), ailesinin ölümünden sorumlu olan Alman askerinin peşine düşer…

Fragman için tıklayın.

___

Lights Out

Lights Out

Vizyon Tarihi:22 Temmuz 2016

Rebecca evi terk ettiğinde çocukluk korkularını da arkasında bıraktığını düşünüyordu, büyüyene kadar ışıklar kapandığında nelerin gerçek, nelerin gerçek olmadığından hiçbir zaman emin olamadı Fakat şimdi de küçük kardeşi Martin, Rebecca’nın daha önce yaşayıp akıl sağlığını ve güvenliğini tehdit eden, bu açıklanamayan ve dehşete düşüren olayları deneyimlemeye başlar. Bu korkutucu varlık, anneleri Sophie ile olan gizemli bağından dolayı tekrar ortaya çıkmaktadır. Ama bu sefer Rebecca gerçeği ortaya çıkarmaya daha da yaklaşır, artık hayatlarının tehlikede olduğunu inkar edemez… Işıklar sönmüştür bir kere…

Fragman için tıklayın.

____

Untitled Matt Damon/Bourne Sequel

Jason Bourne

Vizyon Tarihi: 29 Temmuz 2016

lk filmde adını ve geçmişini hatırlamayan ajan olarak karşımıza çıkan Jason Bourne, artık gerçek adını ve katıldığı gizli CIA programını öğrenmiştir. Bildiklerini ifşa etmesi ihtimali yüzünden CIA’in bir numaralı hedefi haline gelen eski ajan Bourne, gizlendiği yerden çıkıp yine işleri zora koşacaktır.

İlk üç filmde Matt Damon’a eşlik eden Julia Stiles’a ek olarak bu filmde, siber analiz uzmanı rolünde Alicia Vikander (The Danish Girl), CIA’in yöneticisi rolünde Tommy Lee Jones ve kötü karakter olarak da Vincent Cassel kadroya dahil edildi.

Fragman için tıklayın.

___

Ghostbusters

Ghostbusters

Vizyon Tarihi: 29 Temmuz 2016

80’li yılların ikonik filmlerinden Ghostbusters’ın devamında hayaletler Manhattan’ı ele geçirmek geri dönerken Ghostbusters ekibi ise şehri yok etmeye kararlı bu paranormal tehdidi bitirmek için bir araya geliyor.

Fragman için tıklayın.

___

Time Dergisi’ne Göre 2016’da Hayal Kırıklığına Neden Olan 10 Film

2016’nın En İyi Filmleri

Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken 1001 Film

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up