TEAS’tan Hocalı için Ücretsiz Belgesel Gösterimi

Etkinlikler Manşet Türkiye

Jeremy Irons’ın seslendirdiği Sonsuz Koridor belgeseli, Kanyon AVM, Cevahir AVM ve Palladium AVM’de ücretsiz gösterilecek.

hocalı katliamı belgesel

Avrupa Azerbaycan Topluluğu’nun (The European Azerbaijan Society-TEAS) destekleriyle, Hocalı İçin Adalet (Justice for Khojaly-JFK) kampanyası kapsamında Jeremy Irons’ın seslendirdiği Sonsuz Koridor belgeseli 24, 25 ve 26 Şubat’ta Kanyon AVM, Cevahir AVM ve Paladium AVM Cinemaximum’larda ücretsiz olarak gösterilecek. Gösterimlere katılmak isteyenlerin eventbrite üzerinden kayıt yaptırmaları gerekiyor.

https://www.eventbrite.com/d/turkey–istanbul/sonsuz-koridor/

Hocalı İçin Adalet (Justice for Khojaly-JFK), 2008 yılında Sayın Leyla Aliyeva tarafından başlatılmış ve Dağlık-Karabağ bölgesindeki barış ve adalet için geniş destek almış bir uluslararası bilinçlendirme kampanyasıdır.

Gösterim, 1992’de gerçekleşen ve Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki Dağlık-Karabağ anlaşmazlığının en kötü vahşeti olan Hocalı Katliamı’nın kurbanları anısına yapılacak. Bu olay, 106 kadın, 63 çocuk ve 70 yaşlı olmak üzere toplam 613 Azerbaycanlı sivilin hayatına mal oldu.

Sonsuz Koridor, Akademi ödüllü aktör Jeremy Irons, Emmy ödüllü yapımcı Gerald Rafshoon ve yönetmen Aleksandras Brokas tarafından yapıldı. Bu dokunaklı hikaye, 24, 25 ve 26 Şubat tarihlerinde İstanbul’daki Cinemaximum sinemalarında 19:00, 20:00 ve 21:00 seanslarında, eventbrite üzerinden kayıt yaptıranlara ücretsiz olarak gösterilecek.

24 Şubat Salı Kanyon AVM Cinemaximum (hocali2015.eventbrite.com)

25 Şubat Çarşamba Cevahir AVM Cinemaximum (sonsuzkoridorcevahir.eventbrite.com)

26 Şubat Perşembe Palladium AVM Cinemaximum (sonsuzkoridorpalladium.eventbrite.com)

TEAS, JFK kampanyası kapsamında Londra, Paris, Strazburg, Brüksel, Berlin, Bern, Dublin, İstanbul, Ankara, Roma, Lüksemburg ve Vilnus’de etkinlikler düzenlemektedir.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up