Tarantino’dan Tom Cruise İtirafı

Hollywood

Quentin Tarantino, Once Upon a Time … in Hollywood filminin başrolünü önce Tom Cruise’a teklif ettiğini açıkladı.

Dünya prömiyerini 72. Cannes Film Festivali’nde yapan Once Upon a Time in Hollywood filminin galası, geçtiğimiz günlerde görkemli bir şekilde Los Angelos şehrinde gerçekleşti.

Yeni filmine dair konuşan usta yönetmen Quentin Tarantino, Brad Pitt’in canlandırdığı dublör Cliff Booth rolü için ilk önce Tom Cruise ile iletişime geçtiğini açıkladı. Tarantino: “Bu rol için onunla konuştuk. O harika bir adam ve gerçekten çok iyi anlaştık.” diyen usta yönetmen, Cruise’ın başka bir projesinde boy gösterebileceği ihtimalini de ekleyerek; “Başka bir projede birlikte çalışmalarımız olabilir.” dedi.

Ancak usta yönetmen Tarantino, film için Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio’yu bir araya getirmek konusunda heyecanlı olduğunu da itiraf etti. Hollywood’un en sevilen oyuncuları arasında yer alan ikili uzun kariyerlerine rağmen ilk kez bir filmde birlikte boy gösterecek.

Yönetmen Tarantino; “Gerçek şu ki insanlar her zaman bana roller için aklımda olan oyuncuların hep Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio olup olmadığını soruyor. İkisinin birlikte rol alması son 10 yılın en büyük oyuncu seçimi zirvesi. Bunun olabilmesine güvenemezsiniz. İkisinin de teklife cevap vermesi gerekiyor, ikisinin de rolü oynamak istiyor olması, programlarının müsait olması gerekiyor. Ortada bir sürü şey var. Gerçek şu ki, bu durumda gerçekçi düşünmüştüm ve bir şekilde bir araya gelebilecek sekiz farklı oyuncu çiftim vardı. Şimdi sahip olduklarım ise kesinlikle benim bir numaralı seçimlerimdi.” diye konuştu.

2019’un en çok merak edilen filmleri arasında yer alan Once Upon a Time in Hollywood’un etkileyici oyuncu kadrosunda Al Pacino, Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt gibi oyuncuların yanı sıra Margot Robbie, Timothy Olyphant, Luke Perry, Damian Lewis, Dakota Fanning, Kurt Russell, Emile Hirsch gibi isimler yer alıyor.

Sharon Tate’in kapı komşusu Rick Dalton ile onun uzun süredir birlikte çalıştığı dublörü Cliff Booth’un hikâyesinin konu edildiği filme dair geçtiğimiz aylarda açıklama yapan Tarantino, “Once Upon a Time in Hollywood benim Los Angeles’a yazdığım bir aşk mektubu.” sözlerini dile getirmişti. Aynı zamanda Tarantino, dönemi ilk olarak roman olarak yazmaya başladığını da açıklamış fakat yıllar geçtikçe hikâyeyi bir filme dönüştürme fikrinin daha da belirginleştiğini fark ettiğinden söz etmişti.

Cannes’da gösterim sonrasında dakikalarca ayakta alkışlanan film, ülkemizde 23 Ağustos‘ta vizyona girecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up