Tarantino’dan Martin Scorsese’nin Eleştirilerine Yanıt

Hollywood
Marvel filmleri hakkında eleştiride bulunan Martin Scorsese’ye Tarantino’dan yanıt gecikmedi. Tarantino, “Jenerasyon farkını hesaba kattığınızda onun Marvel hayranı olacağını düşünen var mı?” dedi.

Son filmi Once Upon a Time in Hollywood ile iki dalda Oscar’a layık görülen başarılı yönetmen Quentin Tarantino, çocukluğunun Marvel kahramanı Luke Cage karakterini zamanında beyaz perdeye taşımanın hayalini kurduğunu dile getirdi.

”Tüm bu Marvel saçmalığı başlamadan öncesi vardı” açıklamasında bulunan usta yönetmen Tarantino, “Pulp Fiction’ı yapmadan önce Luke Cage filmi çekmeyi düşünüyordum” dedi. “Çocukluğumda büyük bir çizgi roman koleksiyoncusuydum. Favorilerim ise önce Luke Cage: Hero for Hire, sonrasında Luke Cage: Power Man ve Shang-Chi: Master of Kung Fu oldu. Werewolf by Night ve Tomb of Dracula serilerini de severdim ama mutlak favorim Luke Cage’di.” sözlerini dile getiren yönetmen, süper kahraman evrenine uzak olmadığını söyledi.

Geçtiğimiz yıl Netflix’te yayınlanan ve büyük ses getiren The Irishman‘in usta yönetmeni Martin Scorsese‘in Marvel filmlerini gerçek filmden saymayan eleştirisine de yorum yapan Tarantino, “Jenerasyon farkını hesaba kattığınızda onun Captain Marvel, Doctor Strange ya da Ant-Man vs. The Wasp gibi filmlerin hayranı olacağını düşünen var mı gerçekten? Böyle bir tepki vermesi tahmin edilebilir bir şey” açıklamasında bulundu.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up