Film > Dünya > Hollywood 1 yıl önce

Sinefesto

Tarantino, Marvel Filmleri Hakkında Konuştu

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino, Hollywood'un Marvel filmleriyle dolması hakkında açıklamalarda bulundu. Ödüllü sinemacı Marvel oyuncularının film yıldızı olmadığını, asıl yıldız olanın canlandırdıkları karakterler olduğunu ifade etti.

Jennifer Aniston, kasım ayının başında "Artık film yıldızı yok" dediğinde manşetlere girmişti.  Quentin Tarantino'nun bir podcastte verdiği son röportajından da anlaşılacağı gibi, Jennifer Aniston ile aynı fikirde. Tarantino, film yıldızlarının kaybını 'Hollywood'un Marvellaşmasına' bağladı.

Tarantino, "Marvel oyuncuları film yıldızı değiller. Kaptan Amerika veya Thor yıldızdır. Bunu söyleyen ilk kişi ben değilim. Bence bu milyonlarca kez söylendi." ifadelerini kulllandı.

Tarantino için yıldız Chris Evans değil Kaptan Amerika'dır. Yönetmen daha önce film yıldızlarının toplu olarak var olmaması hakkında "Size gerçeği söylemek gerekirse, onları açıkça küçümsemiyorum bile, ama bu Hollywood filmlerinin Marvellaştırılmasının mirasından biri." dedi.

Tarantino ayrıca röportajda Marvel filmlerinden "nefret etmediğini" ancak Hollywood'un bu günlerde yapmakla ilgilendiği tek ürün oldukları için onlardan hoşlanmadığını da açıkladı.

Tarantino, “Bakın, çocukken deliler gibi Marvel çizgi romanları toplardım. Yirmili yaşlarımda bu filmler vizyona girseydi, kesinlikle mutlu olurdum ve onları tamamen severdim. Demek istediğim, yapılan tek film onlar olmayacaktı. Diğer filmlerin arasında o filmler olurdu. Artık onlar için o kadar heyecanlı değilim.” dedi.

Tarantino bu ayın başlarında bir Marvel filmini yönetmeyeceğini çünkü bu tarz bir işi maaşlı bir işe benzetmişti. Kendisinin kiralık olmadığını ifade etmişti.

Tarantino, yeni çıkarttığı kitabı "Cinema Speculation" adlı kitabını desteklemek için bu ay basında turlar düzenliyor.

Variety.

İlginizi Çekebilir