Tanju Gürsu Yoğun Bakımda

Türkiye

Yeşilçam’ın efsane isimlerinden Tanju Gürsu solunum yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alındı.

Türk sinemasının ve Yeşilçam‘ın en önemli isimlerinden “Hırçın Jön” Tanju Gürsu solunum yetmezliği nedeniyle FSM Hastanesine kaldırıldı. Acil olarak yoğun bakıma alınan Gürsu’nun sağlık durumu hakkında ilk açıklamayı yönetmen olan kardeşi Temel Gürsu yaptı. Tanju Gürsu için dua isteyen Temel Gürsu sevenlerine çağrıda bulundu.

Sanatçı geçtiğimiz mart ayında geçirdiği kaza sonrasında omuriliğini incitmiş kendisine bir de Alzheimer teşhisi konulmuştu.

Tanju Gürsu Kimdir?

Tanju Gürsu, Hayati ve Mediha Gürsu’nun 3’ü kız, 2’si erkek çocuklarından biri olarak 1938’de Trabzon’un İskenderpaşa Mahallesi’nde doğdu. Trabzon Lisesini bitirmiştir. 1962 yılında Ses Dergisi’nin açtığı yarışmayı kazanıp, oyuncu olarak sinemaya başlayan sanatçı, birçok film ve dizide rol almış, Anıt Film adlı bir şirket kurarak yapımcılık işine de girmiş, ayrıca üç film senaryosu yazmış ve beş filmde yönetmenlik yapmıştır.

İlk kez 1988 yılında Kurtar Beni filmiyle Altın Portakal kazanan Gürsu, 1997 yılında tartışmalı biçimde Köpekler Adası filmiyle En İyi Erkek Oyuncu dalında bir kez daha ödüle layık görüldü. Gürsu, ayrıca 1998-99 yılları arasında yaklaşık bir yıl boyunca Trabzonspor’da İdari ve Teknik Konulardan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Gürsu, Ayla Gürsu ile evli olup, Kerem ve Emre adında iki oğlu vardır.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up