Taika Waititi’nin Yeni Filmi Jojo Rabbit’ten İlk Tanıtım

Avrupa Sineması

Taika Waititi’nin yazıp yönetip başrolünde de yer aldığı Scarlett Johansson ve Sam Rockwell’lı Jojo Rabbit’ten ilk tanıtım yayınlandı.

Senarist ve oyuncu kişiliğinin yanı sıra 2007 yılında çektiği Eagle vs Shark filmiyle yönetmenlik konusunda da hünerlerini gösteren Taika Waititi, kendi tarzını hem beyaz perdeye hem de izleyicilere aktarmayı başaran yetenekli yönetmenler arasında yer alıyor.

Marvel evreninde yer alan Thor serisine imza atan yönetmen, festival seçkisinde yer alan filmlere imza atmaktan geri kalmıyor. Oyuncu kadrosunda Waititi’nin yanı sıra Scarlett Johansson, Sam Rockwell, Rebel Wilson, Thomasin McKenzie, Roman Griffin Davis, Alfie Allen, Stephen Merchant gibi isimlerin yer aldığı Jojo Rabbit filmi ile 44. Toronto Film Festivali‘nde seyirci ile buluşacak.

Christine Leunens‘in aynı isimli romanından uyarlanan Jojo Rabbit, II. Dünya Savaşı sırasında babasının yokluğunu çeken 10 yaşında bir çocuğun Nazi propagandasının etkisi altında kalarak babasını Hitler şeklinde hayal etmesi sonucu gelişen olayları konu alıyor. Film, tarihte tanınan kişiliğinin aksine daha naif bir Hitler’i izleyiciyle buluşturuyor. Taika Waititi ise filmde Hitler‘i canlandırıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up