Taika Waititi, Charlie’nin Çikolata Fabrikası’nı Ekrana Uyarlayacak

Diziler Hollywood
Tavşan Jojo ile Oscar ödülüne layık görülen Taika Waititi, Charlie’nin Çikolata Fabrikası uyarlaması için Netflix ile anlaştı.

Jojo Rabbit filmiyle En İyi Uyarlama Senaryo dalında Oscar’da ödül kazanan başarılı yönetmen Taika Waititi, Netflix orijinal yapımı yeni bir projeye imza atıyor. Daha önce Tim Burton tarafından beyaz perdeye taşınan Charlie’nin Çikolata Fabrikası, bu kez bir dizi olarak seyirci karşısına çıkacak. İki orijinal yapım olarak tasarlanan dizileri Taika Waititi yazıp yönetecek.

İlk yapımın 1964’te basılmış olan çocuk kitabının dünyasına ve karakterlerine odaklanması beklenilen dizinin ikinci kısmı ise tamamen küçük işçiler olan Oompa-Loompas adındaki yaratıklara odaklanacak.

Netflix için hazırlanacak dizilerin içeriğine dair konuşan Waititi, kitabın aslına sadık kalarak, hikayenin özünün korunacağını ifade etti.

Dizilerin çekimlerinin ne zaman başlayacağına dair resmi bir açıklama ise henüz yapılmadı.

Kaynak: IndieWire

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up