SXSW Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu

Festivaller

Her yıl özellikle Amerikan bağımsız tür filmleri ve kısa metrajlı yapımlar için daha da geniş bir platform olan, bu yapımların yanı sıra yılın merak edilen bazı yapımlarının prömiyerlerine de ev sahipliği yapan SXSW Film Festivali’nde ödüller dağıtıldı.

Babasından kendisine miras kalan para da dahil olmak üzere kocasının tüm birikimlerini harcadığını öğrenmesinin akabinde seks işçisi olarak çalışmaya başlayan Alice’in hikâyesini anlatan, Josephine Mackerras’ın yönetmenliğini üstlendiği Alice, kurmaca kategorisinde En İyi Film ödülüne layık görülürken; Waad al-Kateab ve Edward Watts’ın yönetmenliğini üstlendiği, Suriye’de baskıcı rejime karşı direniş sırasında Waad al-Khateab’in kişisel hikâyesini anlatan For Sama ise kurmaca olmayan filmlerin yarıştığı bölümde En İyi Belgesel ödülünü kazandı. Diğer ödüllere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kurmaca Ödülleri

En İyi Film: Alice (Josephine Mackerras)

Jüri Özel Ödülü (Toplu Performans): Yes, God, Yes (Karen Maine)

Jüri Özel Ödülü (Çıkış Yapan Ses): Saint Frances (Alex Thompson)

Belgesel Ödülleri

En İyi Film: For Sama (Waad al-Kateab, Edward Watts)

Jüri Özel Ödülü (Zanaatta Sezgi): Ernie & Joe (Jenifer McShane)

Jüri Özel Ödülü (Hikâye Anlatıcılığında Mükemmeliyet): Nothing Fancy: Diana Kennedy (Elizabeth Carroll)

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up