Bizimle İletişime Geçin

Asya Sineması

Toshio Suzuki: Miyazaki dijital platformlar hakkında bilgi sahibi değil

Usta yönetmen Miyazaki dijital platformlar hakkında bilgi sahibi değil.

Yayınlandı

tarihinde

Toshio Suzuki, usta yönetmen Hayao Miyazaki’nin dijital platformlar hakkında bilgi sahibi olmaması onu filmlerin satışı konusunda ikna etmeyi kolaylaştırdığını söyledi.

The Story of Ghibli Museum (Ghibli Müzesi’nin Hikayesi) adlı fotoğraf kitabının yayınlanmasını desteklemek amacıyla bu ay bir etkinlik düzenlendi. Etkinlik sırasında Studio Ghibli‘nin kurucu ortaklarından yapımcı Toshio Suzuki, birçok filmde birlikte çalıştıkları Hayao Miyazaki ve Studio Ghibli hakkında açıklamalarda bulundu.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz ay Studio Ghibli‘nin filmleri Netflix‘e gelmiş, stüdyonun dijital platform yasağı da böylelikle ortadan kalkmıştı. Suzuki, Ghibli‘nin “film prodüksiyonuna para kazandırmak” için dijital dağıtım yasağını kaldırdığını söyledi. Suzuki, “Hayao Miyazaki şu anda bir film yapıyor, ancak bu çok zaman ve elbette maddi açıdan fazla uzun sürüyor” dedi.

Studio Ghibli, 2020 yılında iki yeni film yayınlayacağını açıklamıştı. Filmlerin uzunluğu ya da türü hakkında bilgi vermeyen Studio Ghibli, filmlerden birinin Hayao Miyazaki‘nin son filmi How Do You Live? olduğunu doğrulamıştı.

Suzuki ise bu film prodüksiyonuna destek olması için bu adımın atıldığını açıkladı. Yapımcı ayrıca Miyazaki’nin dijital platformlar hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadığına dikkat çekerek, “Hayao Miyazaki dijital platformların ne olduğunu bilmiyor. Çünkü bilgisayar veya akıllı telefon kullanmıyor.” dedi.

Suzuki, endüstrinin genel yayın akışından Ghibli’nin artık kaçınmayacağını ima etti ve gelecekteki Ghibli projeleri doğrudan dijital platformlarda yayınlanmaya başlayabilir açıklamasında bulundu.

Yapımcı, “Netflix’te yapılan yeni filmlerle ilgileniyorum. Netflix’in hizmeti için yeni filmlerin oluşturulması daha olası. Bir film yaratıcısı olarak sinemaların ve DVD’lerin bir filmin yayınlanması için önemli olduğunu düşünsem de dijital dağıtımın da önemini göz ardı etmiyorum. ” dedi.

Kaynak: IndieWire

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asya Sineması

Hayao Miyazaki Yeni Filminin Hazırlıklarına Başladı

Stüdyoda hazırlıklar başladı!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Hayao Miyazaki

Anime sanatının ak sakallı dedesi “Hayao Miyazaki”, emekliliğini bozduğunu ve yeni filmi için stüdyoda hazırlıklara başladını açıkladı.

Studio Ghibli‘nin en önemli yönetmenlerinden biri olan Hayao Miyazaki, yaptığı açıklama ile emekliliğini bir kez daha bozduğunu ve yeni filmi için hazırlıklara başladığını duyurdu. 34 yıl boyunca 11 sinema filmi üreten usta animeci, The New York Times’a konuştu. Miyazaki verdiği röportajında yeni filmi için bir kez daha stüdyoya döndüğünü belirtti. Daha önce birçok kez emekli olduğunu duyuran Miyazaki, son uzun metraj filmi olan Rüzgar Yükseliyor (The Wind Rises) için 2013’te stüdyoya girmişti.

Gösterim tarihine dair detayların gizli tutulduğu film, Genzaburo Yoshini’nin 1937 yılında yayınlanan “How Do You Live?” adlı romanından uyarlanacak. Miyazaki’nin en sevdiği çocuk kitabı olan How Do You Live?, babasını yakın zamanda kaybetmiş 15 yaşında Tokyo’da yaşayan bir gencin hikayesini konu alıyor.

Okumaya Devam Et

Asya Sineması

Demon Slayer Anime Filmi Spirited Away’i Geride Bıraktı

ABD sinemalarında da zirveye oturdu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Demon Slayer

ABD sinemalarında zirveye oturan Demon Slayer: Mugen Train filmi, Japonya’da elde ettiği hasılat ile Spirited Away’i geride bıraktı.

Haruo Sotozaki tarafından yönetilen anime filmi Demon Slayer: Mugen Train, Japonya’nın en çok hasılat elde etmiş Hayao Miyazaki imzalı Spirited Away filmini geride bırakarak zirveye oturdu. Box Office ABD’nin açıklamalarına göre ikinci hafta sonunu geriden bırakan film, dünyayı etkisi altına almış COVID-19 salgın döneminde ABD sinemalarında en çok hasılat elde eden Mortal Kombat filmini de geride bıraktı.

$66,9 milyon hasılat elde eden aynı isimli dünyaca ünlü dövüş oyunundan erkanlara uyarlanan Mortal Kombat, toplamda $428,4 milyon hasılata ulaşan Demon Slayer: Mugen Train filminin gerisinde kaldı.

Okumaya Devam Et

Asya Sineması

Godzilla vs. Kong Filmine Çin Sinemasından Büyük İlgi

Tenet’i geçti!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Godzilla vs. Kong Filmine Çin Sinemasından Büyük İlgi

Hafta sonu Çin’de gösterimlerine başlayan Godzilla vs. Kong filmi, vizyonda bulunduğu ilk üç gününde $70 milyon hasılat elde etti.

Godzilla ve King Kong serilerini ortak bir filmde buluşturan Godzilla vs. Kong geçtiğimiz hafta sonu Çin’de gösterime girdi. Film vizyonda bulunduğu ilk üç gününde $70 milyon hasılat elde ederek 2020-2021 yılları içerisinde Çin’de en iyi açılış yapan yabancı film oldu. Çin hasılatının $9,4 milyonunu IMAX sinemalardan kazanan Godzilla vs. Kong, global olarak ilk üç gününde toplamda $122 milyona ulaştı. Film, ABD’de 31 Mart tarihinde sinemalarla eş zamanlı olarak HBO Max‘te gösterime girecek.

Pandemi boyunca birçok filmi gösterime sokan Çin sinemalarında Tenet‘in $30 milyonluk hasılatını aşarak zirveye oturan Godzilla vs. Kong filmin oyuncu kadrosunda; Rebecca Hall, Alexander Skarsgard, Ziyi Zhang, Millie Bobby Brown, Vera Farmiga, Julian Dennison, Brian Tyree Henry, Demián Bichir, Danai Gurira ve Kyle Chandler gibi isimler bulunuyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler