Suudi Arabistan’da Bir İlk

Günün Haberi

ABD’nin dünyaca ünlü çizgi roman kongresi Comic Con Suudi Arabistan’a gidiyor. Ülkede ilk kez gerçekleşecek olan organizasyon şubat ayında Cidde’de gerçekleşecek.

Tüm Renkleriyle Comic Con Fuarı
ABD’nin en büyük çizgi roman organizasyonu olan ve dünyada merakla takip edilen Comic Con ilk kez Suudi Arabistan’da gerçekleşecek.

Organizasyonun Comic Con’lardan beklenecek şekilde tüm çizgi roman, anime, manga, pop art, video oyunları, yarışma ve cosplay içeriklerine ev sahipliği yapacağı açıklandı.

Dünyada birçok ülkeye taşınacak olan Comic Con organizasyonlarının bir ayağı da artık Suudi Arabistan’da olacak. Organizasyonu gerçekleştiren Time Entertainment yetkilisi Obada Awad, onlarca Suudi vatandaşının benzer organizasyonlara katılmak için başka ülkeleri ziyaret ettiğini ve Comic Con’un Suudi Arabistan ayağına büyük bir katılım ve ilgi beklendiğini söylüyor.

Comic Con organizasyonu 16-18 şubat tarihlerinde, Cidde şehrinde gerçekleşecek.

Kaynak: NTV

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up