Suspiria

Vizyondakiler

Suspiria filmi, aynı adlı 1977 yapımı Dario Argento klasiğinin yeniden çevrimi olarak 2018’de gösterime girdi. Filmin yönetmenliğini Luca Guadagnino üstenirken senaryosunu David Kajganich kaleme aldı. Oyuncu kadrosunda birçok ünlü isimi bir araya getiren filmin başrollerini  Dakota Johnson, Tilda Swinton, Mia Goth, Chloë Grace Moretz gibi oyuncular paylaşıyor.

Yetenekli Amerikalı dansçı Susie Bannion (Dakota Johnson), Berlin’de prestijli bir dans okulu olan Markos Dans Akademisi’ne katılmak üzere Almanya’ya gelir. Ancak gelişinden kısa bir süre sonra diğer öğrenciler anlaşılmaz bir şekilde ortadan kaybolmaya başlar. Susie, burada tanıştığı arkadaşı Sara (Mia Goth) ve psikolog Jozef Klemperer ile birlikte bu karanlık sırrı çözmek ve lanete kurban gitmemek için ne gerekiyorsa yapmaya karar verir.


Yönetmen
Luca Guadagnino

Senaryo
David Kajganich

Oyuncular
 Dakota Johnson
Tilda Swinton
Mia Goth
Chloë Grace Moretz

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up