Sürpriz Damatlar (Qu’est-ce qu’on a fait au Bon Dieu?)

Vizyondakiler

Sürpriz-Damatlar

Yönetmen: Philippe de Chauveron

Oyuncular: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan

Tür: Komedi

Yapım Yılı: 2014 (97 dk)

Vizyon Tarihi: 22 Ağustos 2014

Senaryo: Philippe de Chauveron & Guy Laurent

Yapım Şirketi: Les films du 24, TF1 Droits Audiovisuels, TF1 Films Production

Yapım Ülkesi: Fransa

Dil: Fransızca

Dağıtıcı Firma: Bir Film

Filmin Konusu:

Fransa´nın gişe rekortmeni filmi şu ana kadar ülkesinde 11,4 milyon kişi izledi. Film, aynı zamanda Fransa tarihinin en çok izlenen 4. filmi.

Fransa ´nın üst sınıf ailelerinden birine mensup olan Claude ve Marie Verneuil çiftinin dört güzel kızları vardır. Bu kızlardan Isabelle bir müslüman olan Rachid ile, Odile bir Yahudi olan David ile ve Segolene de Chao isimli bir Çinli ile evlenir. Bu değişik kültürlerden damatları kabullenmekte güçlük çeken Claude ve Marie ´nin tek ümitleri küçük kızları Laure ´nin kilisede yapılacak bir tören ile Katolik evliliği gerçekleştirmesidir. İstedikleri de olmuştur. Bir gün Laure evlenmeye karar verdiğini ve damadın da iyi bir Katolik olduğunu ailesine bildirdiğinde çok sevinirler. Nihayet normal bir düğün gerçekleşecektir ancak hayalleri yeni damat adayı Charles ile tanıştıklarında yıkılır. Charles Afrika kökenli bir Katoliktir. Claude için artık yapılacak tek bir şey kalmıştır, düğünü sabote etmek. Bu hedefe ulaşmak için kendisine de ilginç bir müttefik bulur, damat adayı Charles ´ın Babası Andre.

Fragmanı İzlemek için Tıklayın!

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up