Süpürge’nin ‘Genç Cadısı’ Kim Olacak?

Festivaller

33_bilge-tile

Festivalin bu seneki “Genç Cadı”sı kapanış töreninde açıklanacak ve sahibini bulacak.

16. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, 16 Mayıs Perşembe günü kapanış ve ödül töreniyle sona erecek. Tören 19.00’da Kızılırmak Sineması’nda başlayacak.

Festivalin bu seneki “Genç Cadı”sı kapanış töreninde açıklanacak ve sahibini bulacak. Uluslararası Film Eleştirmenleri Birliği (FIPRESCI) Jürisi de bu yıl ödül vereceği filmi kapanışta açıklayacak.

Bir hafta süren festivalde 40 ülkeden 90 yönetmenin 98 filmi gösterildi. Film gösterimlerinin yanı sıra paneller, söyleşiler, sergiler, açık hava gösterimleri ve üniversite etkinlikleri de vardı. Ankaralılara dopdolu bir bahar haftası yaşatan Uçan Süpürge bir festivali daha geride bırakırken seyircileriyle birlikte olmak istiyor ve herkesi kapanış törenine davet ediyor.

ucan_supurgeye_basvurular_basladi_h1104Kapanış töreninde neler var?

Geçen hafta Ankara’da en çok konuşulan konulardan biri 16. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin açılış töreniydi. Opera binasında yapılan açılış gecesinden görüntüler, bu özel anları kaçıranlar için kapanış töreninde gösterilecek.

Uçan Süpürge’nin bu yıl beşinci kez vereceği “Genç Cadı Ödülü” kapanış gecesinin en büyük sürprizi. Bugüne dek Elit İşcan, Damla Sönmez, Esme Madra ve Ezgi Mola’nın aldığı bu ödülün bu seneki sahibi merakla bekleniyor. Adaylar çok güçlü.

Törenin bir diğer merakla beklenen ânı, tüm dünyada sinema çevrelerinin prestij ödülü kabul ettiği ve kadın filmleri festivalleri arasında sadece Uçan Süpürge’de verilen “FIPRESCI Ödülü”. Festivalin Her Biri Ayrı Renk bölümünde gösterilen 12 filmden biri FIPRESCI Jürisi’nin büyük ödülünü alacak. Ödüllü film törenin ardından Kızılırmak Sineması’nda bir kez daha gösterilecek.

Tarih: 16 Mayıs Perşembe, saat: 19:00

Yer: Kızılırmak Sineması

Bilgi için: 0 312 427 00 20               

Film Arası Dergisi

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up