Sümer Tilmaç’tan Güzel Haber

Türkiye

Kalp krizi geçiren sinema ve tiyatro oyuncusu Sümer Tilmaç, bir daha ağzına sigara almamaya söz verdi.

Geçtiğimiz günlerde bir tiyatro sahnesinde oyundaki karakteri canlandırırken kalp krizi geçiren usta oyuncu Sümer Tilmaç, anjiyo oldu.

Tedavisinin özel bir hastanede sürdüğünü açıklayan Tilmaç, kalp rahatsızlığı ile birlikte 45 yıllık sigara tiryakiliğine son verdiğini söyledi. Kalp krizi geçirmesi ve akciğerlerindeki rahatsızlığın en önemli nedeninin uzun yıllar sigara içmesinden kaynaklandığını belirten Tilmaç, anjiyo ile birlikte tıkanan damarların yeniden açıldığını kaydetti.

Tilmaç, “Uzun yıllar çok sigara içmem hem kalbime hem de akciğerlerime zarar verdi. Kalp krizi sonrası bir daha ağzıma sigara koymama kararı aldırdı. Sigara benim için bitti. Bir daha ağzıma sigara koymamaya söz verdim. Kalp krizi benim için bir ders oldu. Sağlığın ne kadar çok önemli olduğunu öğrendim. Sigaranın sağlığımdan neler götürdüğünü görünce sigara içtiğim günlere pişman oldum.” diye konuştu.

Sabah

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up