Sümela’nın Şifresini Temel Çözüyor

Manşet Türkiye

Türkiye’de herkesin yakından tanıdığı, Karadeniz halk kahramanı ‘Temel’ ilk kez bir sinema filmiyle başlı başına bir karakter olarak perdeye geliyor.

Alper Kul, Aslıhan Güner, Ruhi Sarı, Salih Kalyon, Tarık Ünlüoğlu, Zafer Ergin ve Altan Erkekli’nin rol aldığı komedi filmi ‘Sümela’nın Şifresi-Temel’, 16 Aralık’ta gösterime girecek. Yılmaz Okumuş’un kaleme aldığı, Adem Kılıç’ın yönetmenliğinde çekilen filmde Temel, Trabzon’un en köklü ailelerinden Yücesoylar’ın kızı Zuhal’i istediğinde dalga geçilerek aşağılanır. Tam bu sırada, arkadaşı Turgay’ın Sümela Manastırı’nın çatısına çıkarak intihar etmeye kalkıştığı haberini alır. Arkadaşını vazgeçirmek üzere manastırın çatısına çıktığında kendisi de intihar etmeye karar verir. Aşağıya indirilen Temel, polisin, “Sümela’ya hazine aramak için çıksanız anlayacağım, intihar için çıkılır mı?” diye sormasıyla birlikte, manastırdaki muhtemel hazineye odaklanır. Artık tek hedefi Sümela’nın şifresini çözüp kutsal hazineyi bularak hem sevdiği kızı almak hem de herkese kendini ispatlamaktır.

Filmin Fragmanı: 

Filmin Afişi:

Zaman

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

2 Yorum

  1. içerik olarak çok sakıncalı sansürlenmesi gereken bir film. sitenizde görmek büyük bir hayalkırıklığı oldu benim için. gerçek fragmanını izlemediniz sanırım.

    Reply
  2. konuyu açarmısınız asude hanım.. sakıncalarını merak ettim doğrusu…

    Reply

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up