Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

Sühan Bozdağ’dan Açıklama

Yayınlandı

tarihinde

Çekimleri devam etmekte olan Beyaz Balina filmiyle ilgili olarak senarist Sühan Bozdağ bir açıklama yaptı.

beyaz-balina

Açıklama şöyle:

Basın ve Yayın kuruluşlarına;

Çeşitli internet sitelerinde ve yazılı basında 02-07-2015 tarihinden itibaren “Uygur Türkü yönetmen Türkiye’de film çekiyor” başlığıyla yayınlanmaya başlayan haberde; Özgün senaryosu, Kültür Bakanlığı ve Senaryo ve Diyalog Yazarı Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği tarafından adıma tescillenmiş ve yasal olarak Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile korunan, bütün hakları şahsıma ait olan “Beyaz Balina” adlı sinema filminden söz edilmektedir.

Senaryo yazarı olarak, şahsımın yanı sıra Ozan Akıncı isimli bir şahıstan da senaryo yazarı olarak bahsedilmektedir. Ayrıca Senaryonun yönetmen Abdurrahman Öztürk’ün Doğu Türkistan’da yaşanan bir olaydan yola çıkarak kaleme aldığı bir öyküye dayandırıldığı da iddia edilmektedir.

Ozan Akıncı adlı şahsın söz konusu senaryo ile hiç bir ilgisi yoktur. Bunun yanı sıra senaryo, iddia edildiği gibi herhangi bir yazılı öyküden yola çıkılarak hazırlanmış değildir. Bu yanlış ve aslı olmayan iddialar, fikri ve manevi haklarımı ihlal eder niteliktedir.

Ozan Akıncı ve Yapımcı – Yönetmen Abdurrahman Öztürk hakkında avukatım tarafından suç duyurusunda bulunulmuştur.

Adı geçen kişiler tarafından hazırlanarak MAD PR & DIGITAL şirketi tarafından basın yayın organlarına servis edilen söz konusu haberin gerektiği biçimde düzeltilmesi, aleni bir haksızlığın önlenmesi adına önem taşımaktadır.

Saygılarımla.

Sühan Bozdağ
Senaryo Yazarı

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

Netflix’ten Fatih Terim Belgeseli Yolda

Netflix Türkiye’de bir ilk.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

 Fatih Terim

Netflix Türkiye sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih Terim hakkında belgesel hazırlığına başladığını duyurudu.

Futbolun ülkemizdeki yaşayan efsanelerinden biri olarak kabul edilen ve helen Galatasaray’da teknik direktörlük yapan Fatih Terim‘in hayatı Netflix tarafından belgeselleştirilecek. Birçok spor belgeselini bünyesinde bulunduran Netflix, ülkemizden hayatını belgesele aktaracak ilk sporcu olarak ise Galatasaray ve Milli Takım’da defalarca teknik diretörlük yapmış usta sporcu Terim‘i seçti.

Terim sevenlerini heyecanlandıran haber, Netflix Türkiye tarafından şu açıklama ile duyuruldu:

Okumaya Devam Et

Türkiye

Ata Demirer Yeni Filmi “Bursa Bülbülü”nün Müjdesini Verdi

Müzikal olarak çekilecek!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Ata Demirer

Sinemaya verdiği üç yıllık ara ile kendisini özlettiren senarist ve oyuncu Ata Demirer, yeni filmi “Bursa Bülbülü”nün müjdesini sosyal medya hesabından paylaştığı gönderi ile duyurdu.

Eyvah Eyvah serisi, Olanlar Oldu, Niyazi Gül Dört Nala, Berlin Kaplanı ve son olarak Hedefim Sensin filmleriyle ekranlarda boy gösteren usta oyuncu ve senarist Ata Demirer, sinemaya verdiği üç yıllık aranın ardından Bursa Bülbülü ile dönecek. İlk olarak Hülya Koçyiğit’in sunuculuğunu yaptığı Film Gibi Hayatlar programında konuk olup yeni filminin haberini veren Demirer, şimdi de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Bursa Bülbülü filminin müjdesini tüm sevenleriyle paylaştı.

Merakla beklenen filmin müzikal olarak çekileceği ve 80’lerin Bursa’sında geçeceği yapılan açıklamalar arasında bulunuyor.

Okumaya Devam Et

Günün Haberi

Sinema Salonlarının Açılış Tarihi Belli Oldu

Beklenen tarih açıklandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Sinema

Uzun süredir açılışı ertelenen sinema salonlarının Kademeli Normalleşme kapsamında alınan karar ile 1 Haziran tarihinde açılacağı duyuruldu.

Sinemaseverler tarafından heyecanla beklenen tarih belli oldu. İçişleri Bakanlığı‘nın Kademeli Normalleşme Dönemi kapsamında yayınladığı karar ile sinema salonlarının açılış tarihi, 1 Haziran olarak duyuruldu.

Dünya genelinde COVID-19 salgını gereği atılan normalleşme adımları ile vizyona girmeye başlayan filmler, 1 Haziran‘dan itibaren ülkemizde de gösterimlerine başlayacak. Kademeli Normalleşme kapsamında alınan kararlar gereği ülkemizde bulunanan sinema salonlarının 17 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında kapalı kalmaya devam edecek.

Okumaya Devam Et

Popüler