Suç ve Ceza Film Festivali Başlıyor

Festivaller Türkiye

5. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali sanat, sinema ve basın dünyasından konukların katılımıyla bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Festival ile ilgili ayrıntılı bilgileri Prof. Dr. Adem Sözüer ve Prof. Dr. Bengi Semerci konuklara görsel sunumlarıyla aktardılar. Yönetmen Derviş Zaim, oyuncu Yossi Mizrahi ve gazeteci Yekta Kopan toplantıya katılan isimler arasındaydı.

suç-ve-ceza-ff

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali bu yıl Ayr/mc/l/k teması ile 5. kez sinemaseverlerle buluşuyor. Festival; adaletin sadece bir suç ve karşılığında ceza kavramlarından oluşmadığını, tüm toplumu ilgilendiren ve üzerinde önemle durulması gereken bir konu olduğunu gündemde tutmak, tartışmak, ülkeler arasındaki sorunları gündeme getirip ortak çözümler aramak üzere herkese sesleniyor.

Suç ve Ceza Film Festivali, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi çatısı altında 15 Ekim günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacak açılış, Alias Maria filminin gösterimi ile başlayacak. Festival filmleri Beyoğlu Atlas ve Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi sinemalarında 16-22 Ekim tarihleri arasında izleyici ile buluşacak.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up