Bizimle İletişime Geçin

Asya Sineması

Studio Ghibli 2020 Yılında İki Yeni Film Yayınlayacak

Studio Ghibli‘den animeseverlere müjdeli haber.

Yayınlandı

tarihinde

Studio Ghibli, bu yıl iki yeni film yayınlayacağını açıkladı. Filmlerden biri Hayao Miyazaki‘nin son filmi How Do You Live? olacak.

2020 yılının animeseverler için ilk müjdeli haberi animeleriyle kalbimize taht kuran Studio Ghibli‘den geldi. Şirket, 2020 yılında iki yeni film yayınlayacağını açıkladı. Filmlerin uzunluğu ya da türü hakkında bilgi vermeyen Studio Ghibli, işbu filmlerden birinin Hayao Miyazaki‘nin son filmi How Do You Live? olduğunu doğruladı.

İlk Oscar ödüllü anime olmasının yanısıra Japon sinemasının en çok izlenen filmi olan Spirited AwayMy Neighbour Totoro, Princess Monokone gibi kült yapımların altına imza atan Studio Ghibli; 2020 yılının Çin takvimine göre Fare Yılı olduğunu ve farenin hem üretkenliği simgeleyen bir hayvan olduğunu hem de doğurganlık tanrısının meleklerinden biri olduğunu söyleyerek 2020 yılında birçok heyecan verici projenin yolda olduğunu belirtti.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asya Sineması

“Bong Joon Ho” Gelecek Filminin Senaryosunu Tamamladı

Filmin adı ise henüz belli değil.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Oscar ödüllü yönetmen “Bong Joon Ho” yeni filminin senaryosunu tamamladığını açıkladı.

Geçtiğimiz Oscar yarışında adından çokça söz ettirmeyi başarmış usta yönetmen Bong Joon Ho, yeni filminin senaryosunu tamamladığını açıkladı. Pandemi sürecinde evine kapanıp iki farklı senaryoyu kaleme alan yönetmen, bu senaryolardan birini tamamladığını katıldığı bir podcast programında açıkladı.  

92. Oscar Ödülleri‘nde Parasite filmi En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Orijinal Senaryo ve En İyi Uluslararası Film kategorisinde dört farklı Oscar ödülünü evine götüren yönetmenin yeni filminin adı ise henüz belli değil.

Yeni senaryosunu kaleme alırken beynini sağ ve sol olarak ikiye ayrılmış gibi hissettiğini dile getiren yönetmen, bu sene 78. si düzenlenecek Venedik Film Festivali‘nin jüri başkanlığını üstlenecek.

Okumaya Devam Et

Asya Sineması

Studio Ghibli’nin İlk 3D Filmi Earwig and The Witch’ten Yeni Fragman Yayınlandı

Filmin ülkemizde vizyona girip girmeyeceği belli değil.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Sayısız muhteşem anime filmlerin üretildiği Studio Ghibli’nin ilk 3D filmi “Earwig and The Witch”ten yeni bir fragman geldi.

Studio Ghibli‘nin ilk defa denediği CG animasyon filmi Earwig and the Witch‘ten yeni bir fragman yayınlandı. Goro Miyazaki imzalı film, Dianna Wynne Jones‘un aynı adlı kitabından ekranlara uyarlandı.

Hayao Miyazaki, Isao Takahata, Toshio Suzuki ve Yasuyoshi Tokuma gibi usta isimlerin içinden çıktığı Studio Ghibli‘nin ilk animasyon deneyimi olan Earwig and The Witch, 30 Aralık 2020 tarihinde Aya to Majo adıyla Japonya’da prömiyerini gerçekleştirecek.

18 Ekim‘de Lumière Grand Lyon Film Festivali’nde ilk gösterimini yapan filmin ülkemizde vizyona girip girmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Filmin konusu:

Earwig, St. Morwald Çocuk Evi’nde kalan yetim bir kızdır. Küçük kız, Bella Yaga adında bir kadın tarafından evlat edinilir. Ancak çok geçmeden kadının korkunç bir cadı olduğu ortaya çıkar. Hayatı tehlikede olan Earwig, konuşan bir kedinin yardımıyla hayatta kalmak için mücadele eder.

Filmin ilk fragmanı için tıklayabilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Asya Sineması

Güney Koreli Usta Yönetmen Kim Ki-duk Koronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybetti

Üzücü haber, Letonya basınından geldi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

3-Iron, Spring, Summer, Fall, Winter… and Spring ve Pieta gibi sevilen filmlerin usta yönetmeni “Kim Ki-duk”, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Güney Kore sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Kim Ki-duk‘un koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı. Letonya basınından gelen üzücü haber, bir süredir ülkede bulunan yönetmenin koronavirüse kaynaklı komplikasyonlar nedeniyle hayatını kaybettiğini belirtti.

59 yaşındaki usta yönetmenin planlanan bir toplantıya gelmemesi ile açığa çıkan durum, sevenlerini hüzne boğdu.

Usta yönetmen; 3-Iron, Spring, Summer, Fall, Winter… and Spring ve Pieta gibi filmleri ile ününü tüm dünyaya yaymıştı.

Okumaya Devam Et

Popüler