Stranger Things Çalıntı mı?

Diziler
Stranger Things Çalıntı mı?

Netflix’in orijinal yapımlarından olan Stranger Things Çalıntı mı? İddia, 2012 yapımı Montauk adlı kısa filmin yönetmeni Charlie Kessler’e ait. Kessler, Stranger Things’deki fikirlerin kendisine ait olduğunu ileri sürdü.

Charlie Kessler Stranger Things öncesinde 2014’te Tribeca Film Festivali’nde Matt ve Ross Duffer ile tanıştığını ve onlara Montauk adlı projesinin senaryosunu ve fikirlerini sunduğunu, ancak iki kardeşin bu fikri çaldığını iddia etti; hatta Matt ve Ross Duffer’e dava açtı.

Deadline’de yer alan habere göre Stranger Things’in Netflix’ten ilk onayı aldığı 2015’te, projenin ismi Montauk olarak duyurulmuştu. Ayrıca sinopsiste de dizide yaşananların Montauk’ta geçiyordu.

Kessler’ın Montauk’u, askeri üste kaybolan bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Bu çocuk, askeri üste, çocuklar ve başka bir boyuttan gelen bir canavar üzerine deneyler yapıldığı ortaya çıkarıyor. Variety’e göre ise iki öykünün kaynağı da 1992 basımı The Montauk Project: Experiments in Time adlı bir kitabından.

İddialara Duffer kardeşlerden ya da Netflix’ten cevap gelmiş değil.

Habere Kessler’in kısa filmini de koymak isterdik ancak film, tüm platformlardan silinmiş.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up