Bizimle İletişime Geçin

Dijital

Steven Spielberg Yeni Stephen King Uyarlaması İçin Çalışmalara Başladı

Dizi, Netflix’te ekranlara gelecek.

Yayınlandı

tarihinde

Steven Spielberg Yeni Stephen King Uyarlaması İçin Çalışmalara Başladı

Steven Spielberg, Stephen King’in “The Talisman” romanını diziye uyarlayacak.

Birçok eseri ekranlara uyarlanan Stephen King’in The Talisman romanı için dizi hazırlıkları başladı. Usta yönetmen Steven Spielberg ve Stranger Things’in yönetmenleri Duffer Kardeşler yapımcılığında televizyon dizisine uyarlanacak dizi, Netflix‘te ekranlara gelecek.

King‘in daha önce It, The Green Mile ve The Shawshank Redemption gibi eserleri sinemaya uyarlanmıştı. Yayın tarihi ve oyuncu kadrosu henüz belli olmayan filmin konusu şu şekilde:

The Talisman, genç bir adam ve annesinin paralel evrenler arasında geçen hikayesini konu ediniyor. Jack Sawyer isimli bir genç, güçlü bir tılsımın etkisi altındadır. Bu tılsım sayesinde Jack, annesinin hayatını kurtarabilir. Genç adamın annesi, bulundukları evren ile nasıl geçiş yapıldığını keşfettiği başka bir paralel bir evrende yaşayan canlılar tarafından kovalanmaktadır.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital

Warner Bros. ve HBO Max’in 2022 Planı Açıklandı

Warner Bros. ile HBO Max 2022 yılı için sinemaseverleri mutlu eden yeni bir haber duyurdu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

HBO Max için Warner Bros., 2022 yılı içerisinde platforma özel en az 10 filmin yapımcılığını üstlenceğini açıkladı.

Warner Bros. ile HBO Max 2022 yılı için sinemaseverleri mutlu eden yeni bir haber duyurdu. WarnerMedia bünyesinde kurulan HBO Max için Warner Bros., 2022 yılı içerisinde platforma özel en az 10 filmin yapımcılığını üstlencek. 2022 yılı hedeflerini şimdiden belirleyen platform, HBO Max orijinal filmilerini arttırmaya gelecek yıllarda da talip görünüyor.

Sinema salonlarının kademeli olarak normalleşmesinin ardından Warner Bros.‘un geleneksel sinemaya dönüş yapacağı açıklanmıştı. Fakat salonların halen eski çoşkusuna kavuşmadığını bilen sinemacılar filmlerinin vizyonda kalma aralıklarını da darlatanın mantıklı olduğu görüşündeler. Durum böyleyken Warner Bros. da zarar etmemek adına filmlerini HBO Max aracılığıyla evlere taşımaya niyetli görünüyor.

Okumaya Devam Et

Dijital

Steven Spielberg “Netflix”e Adım Atıyor

Steven Spielberg ve Netflix anlaşma imzaladı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Streaming platformlarında üretilen filmlere sıcak bakmadığını birçok kez dile getiren usta yönetmen Steven Spielberg’in kurucu ortaklarından olduğu Amblin Partners, Netflix ile süresiz bir anlaşamaya imza attı.

Dünyaca ünlü streaming platformu Netflix, gücünü her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Usta yönetmen Steven Spielberg‘in kurucu ortaklarından olduğu Amblin Partners, Netflix ile süresiz bir anlaşmaya imza attı. Anlaşma kapsamında Amblin Partners, her yıl Netflix için birden fazla film üretecek. Yıl içinde en az iki filmin çekilmesini ön gören anlaşmada Netflix, yapım aşamasında olan filmlere finansal destek de sağlayacak.

Streaming platformlarının yükselişe geçtiği dönemlerde Martin Scorsese ile birlikte sinemanın asıl yerinin salonlar olduğunu üstleyen Spielberg‘in, anlaşma kapsamında Netflix için çekilecek herhangi bir filmin yönetmen koltuğuna oturabileceği de yapılan açıklamalar arasında bulunuyor.

Spielberg‘in streaming platformlarda yayınlanan filmlerin Oscar gibi törenlere aday gösterilmesine dahi karşı olduğu biliniyordu. Şimdi ise ismin imzaladığı anlaşma, platformlar arasında Netflix‘in daha avantajlı duruma gelmesini sağlayan hamleler arasında görülüyor.

Amblin‘in yapımcılığını üstlendiği, Oscar adayı The Trial of the Chicago 7 filmi ise pandemi sonrası Netflix‘e satılmıştı.

Okumaya Devam Et

Dijital

“Sony Pictures” Altı Filmin 4K Versiyonunu Hazırlıyor

The Social Network, Taxi Driver, Sense and Sensibility ve daha fazlası.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Sony Pictures

Sony Pictures Home Entertainment The Social Network, Taxi Driver, Sense and Sensibility, Anatomy of a Murder, Oliver! ve Stripes filmlerinin 4K versiyonları için hazırlıklara başladı.

Sony Pictures Home Entertainment arşivinde bulunan altı filmin 4K versiyonları için hazırlıklara başladığını duyurdu. Altı uzun metraj ile yirmi kısa filmden oluşacak “Columbia Classics 4K Ultra HD Collection Volume 2 adındaki koleksiyon sınırlı sayıda üretilecek.

The Social Network, Taxi Driver, Sense and Sensibility, Anatomy of a Murder, Oliver! ve Stripes olmak üzere 26 filmden oluşan Columbia Classics 4K Ultra HD Collection Volume 2 koleksiyonundaki kısa filmler şunlar: Umpa, The Three Stooges: Disorder in the Court, Charley Chase: Man Bites Lovebug, Color Rhapsodies: The Little Match Girl, Charley Chase: The Sap Takes A Wrap , Color Rhapsodies: Dog, Cat and Canary, The Ragtime Bear, The Wonder Gloves, Georgie and the Dragon, Madeline, Pete Hothead, The Tell-Tale Heart, When Magoo Flew, The Man on the Flying Trapeze, Christopher Crumpet’s Playmate, Stage Door Magoo, April in Portugal, The Chubbchubbs!, The Early Hatchling Gets The Worm ve Puppy!: A Hotel Transylvania Short.

14 Eylül‘de satışa sunulacak koleksiyonun içinde altı uzun metraj filmin yapım aşamasını detaylandıran 80 sayfalık özel ciltlerde yer alacak.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler