Steven Spielberg Son Filmi BFG’yi Anlattı

Hollywood

Dünya üzerinde 200 milyondan fazla satan Roald Dahl Koca Sevimli Dev 1 Temmuz’da vizyona girecek. Steven Spielberg Cannes Film Festivali’nde gösterilen filmini anlattı.

Filmin senaristi E.T’yi de kaleme alan Melissa Mathison. Spielberg, Mathison’un senaryosuna olabildiğince sadık kaldığını söyledi: “Melissa’nın senaryosunu ekrana aktarırken çok sayıda seçeneğim vardı. Bunlardan biri bütün boşlukları, durakları çıkarabilirdim. Bunun yerine daha fazla gürültü, iki kat daha fazla sahne, aksiyon konulabilirdi ve böylece dev canavarlar ve küçük insanların hikayesi olan süper kahraman filminin içine girilebilirdi. Ben de Roald Dahl’in anlatmak istediği şekliyle hikayeyi anlatmak istedim. Bu bir riskti. Melissa ve ben bu şekilde aktarmak istediğimiz sonucuna vardık. Bunun için zaman harcadık. Hikaye sizi rahatsız etmeden yavaşça ilerliyor. Filmde sadece birkaç sahne dışında korkunç devlerin saldırgan bir hal aldığını görmüyorsunuz. Onu daha çok bir şiir gibi anlatmak istedim.”

14 Mayıs’ta Cannes Film Festivali’nde izleyiciyle buluşan film 1 Temmuz 2016’da Türkiye’de vizyona girecek.

Kaynak: http://tr.euronews.com/2016/05/17/steven-spielberg-son-filmi-koca-sevimli-dev-ile-cannes-da/

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up