Steven Knight, Thomas Shelby rolü için ilk olarak Jason Statham’ı düşünmüş

Diziler
Peaky Blinders’ın yaratıcısı Steven Knight, Cillian Murphy’nin hayat verdiği Thomas Shelby rolü için ilk başta Jason Statham’ı düşündüğünü açıkladı.

BBC’nin kült yapımları arasına giren Peaky Blinders’ın senaristi Steven Knight, Esquire‘ın YouTube kanalı üzerinden yaptığı açıklamada, Cillian Murphy‘nin hayat verdiği Thomas Shelby rolü için ilk tercihinin Jason Statham olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz yıl 5. sezonuyla seyirci karşısına çıkan Peaky Blinders‘ın 6. sezon hazırlıkları devam ederken, Steven Knight ilginç bir açıklamada bulundu. Dizinin başrolü için Cillian Murphy ve Jason Statham ile görüştüğünü söyleyen Knight, tercihinin Statham’dan yana olduğunu açıkladı.

“Cillian ile tanıştığım zaman onun Tommy olduğunu anlamayacak kadar aptaldım.” diyen Knight, Cillian Murphy‘nin rol üzerindeki ısrarları sonucu tercihinin değiştiğini dile getirdi.

Steven Knight‘ın oluşturduğu oyuncu kadrosuyla Peaky Blinders, tüm zamanların en iyi dizileri arasına girmeyi başardı.

Kaynak: GamesRadar

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up