Stephen King Uyarlaması Fatih Akın’a Emanet

Günün Haberi Hollywood
Stephen King Uyarlaması Fatih Akın’a Emanet
Stephen King’in Türkçeye Tepki olarak çevrilen “Firestarter” romanı bir kez daha sinema filmi oluyor ve filmi Fatih Akın yönetecek.

Bloom House ve Universal Pictures bir süredir yönetmen arayışında olduğu Stephen King’in Firestarter’ini Fatih Akın’a teslim etti. Akın, son olarak In the Fade ile salonlara uğramış, başrolünde Diane Kruger rol almıştı.

Firestarter 1984 yılında sinemaya aktarılmış, Mark L. Lester’in yönettiği filmin başrollerinde Drew Barrymore, David Keith, Martin Sheen, Heather Locklear ve Freddie Jones rol almıştı. Yen, uyarlamanın senaryosunu ise Scott Teems kaleme alacak.

Rebecca Ferguson son olarak Mission Imposible: Fallout’ta rol aldı.

Fatih Akın’ın yöneteceği filmde Rebecca Ferguson’un oynaması bekleniyor.

Filmin Konusu

McGee ve Vicky Tomlinson, 1969 yılında gizli bir örgütün piyasaya sürmek istediği bir ilacın ilk denemelerine katılırlar ve bir yıl sonra Charlie adında bir kızları olur. Charlie’nin gizli bir yeteneği ortaya çıkar, Charlie, üç yaşındayken bakışlarıyla oyuncak ayıyı tutuşturur. Bu yeteneği kontrol altına alması sekiz yaşında mümkün olur. İstediği zaman yangın çıkarabilen bu çocuğu o gizli örgüt ‘silah’ olarak kullanmak ister.

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up