Stargate Üçleme Olarak Dönüyor

Hollywood Manşet

Tam 22 yıl önce, 1994’te vizyona giren Stargate üçleme olarak dönüyor. 200 milyon dolar hasılat yapan ve ardından 354 bölümlük 3 dizisi çekilen Stargate dünya çapında geniş bir hayran kitlesine sahip olmuştu.

MGM bünyesinde Stargate için tekrar çalışmalara başlandı. Filmin senaryosu, Indipendece Day: Resurgence filminin de senaryosunu yazan James A. Woods ve Nicolas Wright tarafından kaleme alınacak. İlk filmin senaristi Dean Devlin “Bu, 20 yıl sonrasını anlatan bir film olmayacak, gerçek bir üçleme çekeceğiz. Hikayenin başına dönüp her şeyi baştan anlatacağız.”

Orijinal filmi takip eden diziler, Emmerich ve Devlin ikilisinden bağımsız çekilmişti. Filmin evreninde yaşananlar nasıl filme yansıtılacak şimdiden merak konusu. MGM başkanı Jonathan Glickman, Stargate için adrenalini arttırmanın ve markanın yeniden doğuşunu sağlamanın tek yolunun ilk filmin yönetmeni Roland Emerich ve senarist Dean Dean’i geri getirmek olduğunun altını çiziyor. Peki geçen 22 yılda planlar nasıl değişti? Devlin’e göre yalnızca projenin kapsamı değişmiş. Dikkat çektiği nokta ise şu: “Bugün stüdyolar filmleri sinematik evrenler olarak düşünüyorlar, biz de projemizi geliştirirken bu yolu takip etmeye karar verdik. Yapacaklarımız istediklerimize uygun, ancak artık olasılıklar daha geniş.”

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up