Star Wars The Last Jedi’den Görkemli Açılış

Hollywood
Star Wars The Last Jedi’den Görkemli Açılış
Star Wars: The Last Jedi, vizyona girdiği ilk hafta sonunda dünya genelinde 450 milyon dolar gelir elde etti. Film, ABD’de 220 milyon dolarlık açılış hasılatıyla tüm zamanların en iyi ikinci açılışına imza attı.

Hayranlarının dört gözle yolunu beklediği Star Wars The Last Jedi rekorlarla geldi. Son Jedi, serinin önceki filmi Güç Uyanıyor’dan sonra, hafta sonu performansıyla tüm zamanların en iyi açılışı, en iyi cuma günü gişesi, en iyi tek gün gişesi, 100 milyon dolar hasılata en hızlı ulaşan film kategorilerinde ikinci sırada yer aldı. Film dünya genelinde ise 450 milyon dolarlık bir açılış rakamına ulaştı.

Animasyon film Ferdinand, ilk hafta sonunda tahmini 13,33 milyon dolarla ikinci, diğer animasyon yapım Coco ise 10 milyon dolar hasılatla üçüncü sırada yer aldı. Julia Roberts‘in başrolünde olduğu Mucize (Wonder), 5,4 milyon dolarla listenin dördüncü sırasında Justice League ise 4,2 milyon dolarla beşinci oldu.

Box Office ABD (15 – 17 Aralık 2017)

Star Wars: Son Jedi – $220 milyon (~20,2 milyon seyirci)
Ferdinand – $13,33 milyon (~1,4 milyon seyirci)
Coco – $10 milyon (~1,1 milyon seyirci)
Mucize – $5,4 milyon (~600 bin seyirci)
Justice League: Adalet Birliği – $4,2 milyon (~450 bin seyirci)

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up