Star Wars 9 Uzayda Çekilebilir

Dünya

Star Wars 7’yi bir çırpıda izledik. Serinin 8. filmi için yol gözler olduk. Aralık 2017’de gösterime girecek olan film daha çekilmeden 9. film ile ilgili heyecan verici bir haber geldi.

9’uncu filmin yönetmeni Colin Trevorrow katıldığı bir konferansta filmin bazı sahnelerini uzayda çekebileklerini söyledi.

Bugüne dek hiçbir kurmaca filmin uzayda çekim gerçekleştirmediğini belirten ünlü yönetmen, kendi filmlerini uzayda çekmeyi başarabilirlerse çok mutlu olacağını belirtti. IMAX şirketiyle birlikte ciddi bir araştırmaya giriştiklerini fakat henüz konuyla ilgili kesin bir sonuç alamadıklarını da açıklamalarına ekledi.
654b0401135c85e0e09e5672494eaaf9
Trevorrow ile birlikte aynı konferansa katılan The Dark Knight ve Inception filmlerinin ünlü yönetmeni Christopher Nolan da uzayda film çekme konusundaki açıklamalara çeşitli katkılarda bulundu. Uzayda çekim yapma konusunu Interstellar filminin çekimlerinden önce kendisinin de bir süre araştırdığını vurgulayan yönetmen, o zaman için bunu başaramadıklarını fakat böyle bir sürecin başarılı olması halinde uzaydan inanılmaz görüntüler elde edinilebileceğinin de altını çizdi.

16) Star Wars- Episode VII - The Force Awakens

Filmin çekimleri 2018 baharında başlayacak. O zamana kadar Trevorrow isteğine ulaşacak mı bekleyip göreceğiz.

 

_______

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up