Stanley Kubrick’in Kayıp Senaryosu Açık Arttırmaya Çıkıyor

Günün Haberi Hollywood

Burning Secret senaryosu 20 Kasım’da açık arttırmaya çıkıyor. 

Stanley Kubrick’in Calder Willingham ile birlikte 1956’da Stefan Zweig’ın aynı adlı eserinden uyarladığı Burning Secret, 20 Kasım’da açık arttırmaya çıkıyor.

Senaryo Bangor Üniversitesi’nde bir film profesörü olan Nathan Abrams tarafından bulundu. Abrams senaryo hakkında “Kubrick meraklıları bunu yapmak istediğini biliyordu, ancak hiç kimse bu senaryonun tamamlandığını düşünmüyordu. Artık bir kopyasına sahibiz ve bu onun tam bir senaryo yazdığını kanıtlıyor.” dedi. Projeyi “Lolita’nın tersi” olarak tanımlayan Abrams’a göre “Burning Secret’ta ana karakter anneye ulaşmak için oğluyla arkadaşlık kuruyor. ‘Lolita’da ise ana karakter kıza ulaşmak için annesiyle evleniyor. 1956 yılının üretim kodu ile Kubrick’in bunu başarmasının zor olduğunu düşünüyorum. Öyle ki, ancak 1962’de ‘Lolita’ ile bunu elde etmeyi başarmış.”

100 sayfayı aşkın olan senaryonun ise kim tarafından satın alınarak çekileceği ise merak konusu.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up