İstanbul Film Festivali Başladı

Festivaller Türkiye

34. İstanbul Film Festivali başladı…

image

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen İstanbul Film Festivali’nin 34’üncüsü, Lütfi Kırdar Uluslararası Sergi ve Kongre Sarayı’nda başladı.

Sinema Onur Ödülleri Verildi

İstanbul Film Festivali tarafından her yıl verilen “Sinema Onur Ödülleri” bu yıl, Safa Önal, Cahit Berkay, Nebahat Çehre, Süleyman Turan ve Yılmaz Atadeniz’e verildi. Ödülünü Türkay Şoray’ın elinden alan Önal, “62 yıllık emeğime rağmen, işsiz olarak görünüyorum. Her gün filmlerim günde 5-6 kez yayınlanırken telif alamıyorum. 12 yıllık hukuki mücadelem devam ediyor, sonunda ben kazanacağım” dedi.

Selvi Boylum Al Yazmalım’dan Çiçek Abbas’a, Yeşilçam tarihinin unutulmaz melodilerine imza atan Cahit Berkay, katılımcılara film müziklerinden bir seçki de sundu.

4-19 Nisan arasında 200’ü aşkın filmi izleyicilerle buluşturacak olan festival, 16 gün boyunca sinema dünyasından önemli konukları İstanbul’da ağırlayıp pek çok etkinliğe de imza atacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up