Spielberg’den, muhteşem bir film!

Türkiye

Yönetmen Steven Spielberg’den, her yaştan seyirciye hitap edecek destansı bir macera geliyor: “Savaş Atı”.

I. Dünya Savaşı sırasında kırsal İngiltere ve Avrupa arasında geçen “Savaş Atı”, Joey adlı bir at ile onu evcilleştirip eğiten Albert adında genç bir adam arasındaki muazzam dostlukla başlıyor. İkili mecburen ayrı düşüyor. Atın savaş boyunca yaptığı sıra dışı yolculuğu anlatan film Tarafsız Topraklar’da duygusal sona yaklaşırken atın karşılaştığı herkesin- İngiliz süvarilerin, Alman askerlerinin, bir Fransız çiftçi ve onun torunun – hayatlarını nasıl değiştirip onlara ilham verdiğini konu ediyor.

1.Dünya Savaşı’nı bu atın yolculuğundan tecrübe ediyoruz – neşe ve üzüntü, tutkulu bir dostluk ve macera dolu bir yolculuk…. “Savaş Atı” dostluk ve savaşın harika hikayelerinden biri… Başarılı bir kitap ve önümüzdeki yıl da Broadway’de sahne alacak olan oldukça başarılı bir tiyatro oyunu. Şimdiyse sinema tarihinin en büyük yönetmenlerinden biri tarafından destansı bir uyarlamayla beyaz perdeye aktarılıyor.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up