Spider-Man’in Marvel’dan Ayrılabilir

Hollywood

Sony, bugün yayınladığı açıklamayla bundan sonraki Spider-Man filmlerinde Kevin Feige’nin yapımcı olarak yer almayacağını duyurdu. 

Marvel çizgi romanlarının en sevilen kahramanlarından biri olan Spider-Man, film hakları Sony’nin elinde olduğu için uzun yıllar Marvel Sinematik Evreni‘nden uzak kalmıştı. 2015 yılında Sony ile Disney arasında imzalanan anlaşma ile Spider-Man, Marvel evrenine katılma şansını elde etmişti.

Sony, Kevin Feige ve Marvel tarafından hazırlanan yeni Spider-Man filmlerinin gişede büyük bir başarıya imzasının ardından son olarak vizyona giren Spider-Man: Far From Home ise dünya genelinde 1.1 milyar dolar gişe hasılatına ulaşarak Sony’nin bugüne kadar en yüksek hasılata ulaşan filmi oldu.

Sony ve Disney, aralarındaki bu anlaşmanın finansal konularda uzlaşma yoluna gidilememesi nedeniyle  2015 yılında kurdukları ortaklığı devam ettirmeme kararı aldılar. Bir açıklama yayınlayan Sony, Marvel Studios Başkanı Kevin Feige’nin bundan sonraki Spider-Man filmlerinde yapımcı olarak yer almayacağını açıkladı. Feige’nin seriden ayrılacak olmasının kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını belirten stüdyo, bununla birlikte Disney’in bu kararına saygı duyduklarını ifade etti.

Ayrıca Sony, Tom Holland’ın Spider-Man olarak karşımıza çıktığı serinin devam edeceğini de açıkladı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up