Söz Dünya Sıralamasında 5 Numara

Diziler
Söz Dünya Sıralamasında 5 Numara

Türkiye’nin en büyük prodüksiyonlu asker dizisi Söz; Prison Break, A Força do Querer, The Voice Teens, The Immortal Life of Henrietta Lacks gibi dünyaca ünlü yapımların yer aldığı listede 5. sırada yer aldı.

Televizyon dünyasında trendleri takip ve analiz eden site The Wit’in yaptığı, tüm dünyada en çok izlenen ve sevilen yeni yapımlar listesinde Star‘da yayınlanan ‘Söz’ dizisi 5. sırada yer aldı.

Tüm dünyadaki Twitter ve Facebook kullanıcılarının dizi yayın tarihlerinde yaptıkları paylaşımlardan elde edilen verilere göre oluşturulan listede, Nisan 2017’de 35 bin hashtag ve yorumlaSöz’ dizisi dünya sıralamasında 5. oldu. Birincilik ise yıllar sonra beşinci sezonu ile dönen Prison Break‘in oldu.

Diziye olan sosyal medyadaki bu ilginin analizinde, kullanıcıların çoğunlukla “muhteşem prodüksiyon kalitesi,” “iyi yazılmış” ve “görkemli” gibi anahtar kelimeler kullandığı belirlendi.

Söz, listede, özel yetenekli bir grup askerin ülkelerine yönelik terör saldırılarıyla verdikleri mücadeleyi konu alan bir aksiyon dizisi’ olarak adlandırıldı.

İşte Söz’ün yer aldığı listenin tamamı…

10- LA 92

9- Girlboss

8- Dancing Brasil

7- Dear White People

6- American Gods

5- Söz (The Oath)

4- The Immortal Life of Henrietta Lacks

3- The Voice Teens

2- A Força do Querer

1- Prison Break

Kaynak: NTV

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up