Hans Zimmer’den 10 Başyapıt

Film Müzikleri Liste

1. Gladiator

Epik filmler içinde belki de en sevilenlerden biri olan Gladiator Ridley Scott, Russel Crowe ve Hans Zimmer üçlüsünün şaheseridir. Çünkü hepsi işini iyi yapmıştır.


___

2. Da Vinci Code

Ron Howard’ın gizemli kitap uyarlamasının tema müziği Chevaliers de Sangreal usulca açılan bir çiçek gibidir. Hayat akar, dünya döner ve macera devam eder.


____

3. İnce Kırmızı Hat

Büyük filmlerin büyük müziklerine imza atan Hans Zimmer Terrence Malick’in Thin Red Line filmine de müziği ile ses katmıştır. Bu felsefi film müziklerle daha bir güzelleşir.

___

4. Interstellar

Gelmiş geçmiş en iyi uzay filmleri arasındaki yerini alan Interstellar biter bitmez müzikleri kim yaptı diye merak ediyorsunuz. Karşınıza çıkan isim: Elbette Hans Zimmer!

____

5. Inception

Bir başka Nolan-Zimmer işbirliğinin meyvesi olan Inception’un müzikleri de ayrı bir güzeldir. Listeden sıyrılan ‘Time’ keyifli bir dinlemelik.


___

6. Men of Steel

John Williams’ın eski Supermanlar için yazdığı besteyi herkes bilir. Ama yeni süper adam için yeni beste şarttı. Zimmer de kahramana yeni bir soluk kazandıracak bir besteye imza attı.

___

7. Sherlock Holmes

Guy Ritchie’nin bir kez daha hikayesini başa döndürdüğü Sherlock Holmes için müzik yapacak isim en başından belliydi. Usta bestekar en sıra dışı işlerinden birine imza attı. Hem dönemsel izler taşıyan hem de eğlenceli ezgilerle dolu bir soundtrack hediye etti bizlere. Klibini de çekti. Buyurun.

___

8. The Lion King

Aslan Kral deyince herkesin aklına o melodi gelir. Yerel motiflerle süslü Circle of Life.

9.True Romance

Bir film nasıl bir müzikle başlamalı derseniz, aşağıdaki videonun play tuşuna basın ve cevabı alın. Hans Zimmer ve You are so cool!

___

10. Karayip Korsanları

Macera, aksiyon, gerilim, coşku! İşte Hanz Zimmer’in Karayip Korsanları için yaptığı o canım beste!

Bununla da yetinmemek gerek tabii ki. Buyurun üstadın canlı kanlı bir konseri. Keyifli dinlemeler.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up