Sony Pes Etmedi

Dünya

Sony Entertainment Yönetim Kurulu Başkanı Michael Lynton, şirkete yönelik Kuzey Kore kaynaklı olduğu belirtilen siber saldırıya gerekçe gösterilen “Röportaj” (Interview) adlı filmin Noel’de gösterime girmesini iptal ederek tehditlere boyun eğdikleri suçlamalarını reddetti.

The_Interview-Poster-Preview

Lyton, CNN televizyonundan Ferid Zekeriya ile yaptığı röportajda, Sony’nin hata yaptığını söyleyen ABD Başkanı Barack Obama’ya tepki göstererek, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’a suikastı konu edinen komedi filminin ileride bir şekilde izleyiciyle buluşacağını kaydetti.

Sinema salonlarının sahibi olmadıkları için filmin sinemalarda gösterilmesine kendilerinin karar veremeyeceğini söyleyen Lynton, Obama’nın açıklamalarının kendisini hayal kırıklığına uğrattığını belirtti. Lyton, Obama, basın ve kamuoyunun filmin gösteriminin ertelenmesine neyin neden olduğuna dair yanılgı içinde olduklarını söyledi.

Lynton, “Obama’nın filmin gösterimin iptal edilmesine neden olan olaylar silsilesini anlayıp anlamadığına emin değilim. Bu nedenle iptalin yanlış olduğu fikrine katılmıyorum. Boyun eğmedik, sözümüzden dönmedik. Amerikan halkının bu filmi görmesini istiyoruz” dedi. Lynton, filmin izleyiciyle buluşması için önlerinde birkaç seçenek bulunduğunu, bunları değerlendirdiklerini açıkladı.

Hiçbir büyük video dağıtım şirketinin filmi dağıtmak istemediğine dikkat çeken Lynton, Sony şirketinin Amerikan halkıyla doğrudan bir aracı olmaması nedeniyle filmin dağıtımı için bir aracıya ihtiyaç duyduklarını dile getirdi.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up