Bu Sonbahar Salonları Şenlendirecek 10 Film

Liste Manşet
Bu Sonbahar Salonları Şenlendirecek 10 Film

Yaz sezonu geride kaldı, salonlarda klimaların derecesi yükseltilmeye başladı, gişeler de hareketli zamanlara gebe. İşte bu sonbahar sinemalarda göreceğimiz 10 film. (Listede yalnızca gişe filmleri değil Avrupa sinemasının iddialı yapımları da var.)

Kingsman: Altın Çember – Kingsman: The Golden Circle
Vizyon Tarihi: 22 Eylül 2017

Matthew Vaughn’un yeniden yönetmen koltuğuna oturduğu serinin ikinci filmi Altın Çember, karargâhları yıkılan Kingsman gizli servisi ajanlarının, dünyayı kurtarmak için kurumun ABD’deki muadili Statesman ile birlikte çalışmasını konu ediniyor.

__

anne! – mother!
Vizyon Tarihi: 29 Eylül 2017

Darren Aronofsky’nin yeni filmi anne!; mutlu mesut, sakin bir hayat geçiren bir çiftin, evlerine gelen bir grup davetsiz misafirle birlikte yokuşa sürülen ilişkilerinin anlatıldığı psikolojik gerilim.

____

Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı

Blade Runner 2049
Vizyon Tarihi: 6 Ekim 2017

İlk filmde yaşananların üzerinden 30 yıl geçtikten sonra yeni Blade Runner, LAPD polis memuru K, toplumdan geriye kalanları alt üst etme potansiyeline sahip bir gizemi açığa çıkarır. K’nin bu keşfi onu 30 yıldır kayıp olan eski LAPD memuru Rick Deckard’ı bulma görevine sürükler.

___

Thor: Ragnarok
Vizyon Tarihi: 27 Ekim 2017

Taika Waititi’nin yönetmenliğini üstlendiği Thor: Ragnarok, Asgard’ı kurtarmak adına zorlu bir mücadeleye giren Thor’un macerasını anlatıyor.

Thor, evrenin diğer tarafında, kudretli çekici olmadan hapis kalmıştır. Güçlü yeni tehdit, acımasız Hela’nın yol açacağı kıyameti (Ragnarok), kendi dünyasının yok oluşunu ve Asgard medeniyetinin yıkılmasını önlemek için Asgard’a dönmek üzere, kendini zamana karşı yarışırken bulur. Ama önce, eski müttefiki ve Yenilmezler ekibinden arkadaşı Hulk’la kendisini karşı karşıya getiren ölümcül bir yarışmadan sağ çıkmalıdır.

___

Jigsaw

Testere: Jigsaw Efsanesi – Jigsaw
Vizyon Tarihi: 27 Ekim 2017

Her biri korkunç bir ölümle karşılaşan bedenler yeniden dönüyor. Soruşturma devam ederken, kanıtlar bir insana işaret ediyor: John Kramer. Ama bu nasıl olabilir? Jigsaw adıyla bilinen bu adam on yılı aşkın süredir ölü.

___

Kardan Adam – The Snowman
Vizyon Tarihi: 3 Kasım 2017

Gir Kanıma (Let the Right One In) ve Köstebek (Tinker, Tailor, Soldier, Spy) filmleriyle global bir üne kavuşan İsveçli yönetmen Tomas Alfredson’un yönetmenliğini üstlendiği The Snowman; atkısı, hayli tekinsiz görünümü olan bir kardan adama sarılmış bir şekilde bulunan ve kayıp olduğu bildirilen bir kadını bulmaya çalışan dedektif Harry Hole’un soruşturmasını anlatıyor.

___

Doğu Ekspresinde Cinayet – Murder on the Orient Express
Vizyon Tarihi: 10 Kasım 2017

Kenneth Branagh’ın yönetmenliğini üstlenip başrolünde yer aldığı Doğu Ekspresinde Cinayet, Agatha Christie’nin aynı isimli klasikleşmiş romanından sinemaya uyarlandı.

Avrupa’ya yapılan hesapsız bir tren yolculuğuyla başlayan hikaye hızla, şimdiye kadar söylenmiş en şık ve en heyecanlı gizemlerden birine dönüşür. En çok satan yazar Agatha Christie’nin “Murder on the Orient Express” adlı romanından uyarlanan filmde, herkesin şüpheli olduğu bir tren üzerinde mahsur kalan on üç yabancının hikayesi anlatılıyor. Bir adam, katil tekrar saldırmadan önce bulmacayı çözmek için zamana karşı yarışmak zorundadır.

___

Justice League

Justice League: Bölüm 1
Vizyon Tarihi: 17 Kasım 2017

İnsanlığa olan inancı yerine gelen ve Superman’ın yaptığı en son şeyden sonra Bruce Wayne, yeni müttefiki Diana Prince ile daha büyük bir düşman ile karşı karşıya gelirler. Batman ve Wonder Woman, birlikte bu insan olmayan düşmanlara karşı bir ekip oluşturmaya çalışır. Ama ekibe Flash, Cyborg ve Aquaman katılmış olmasına rağmen dünyayı kurtarmak için çok geç olabilir. Bu yüzden Justice League ekibi, bu büyük düşmanı alt etmenin yollarını arar.

__

The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer
Vizyon Tarihi: 17 Kasım 2017

Yorgos Lanthimos’un son filmi The Killing of a Sacred Deer’da yönetmen izleyiciyi işlevsiz olan ve kendi içerisinde büyük bir dengesizlikte bozuk bir yapıya sahip olan bir ailenin içerisine sokuyor. Ergenliğindeki bir çocuğun ailenin içerisine karizmatik bir cerrahı sokması ve daha sonra bütün her şeyin beklenmedik bir şekilde ters gitmesiyle olayların ekranda vuku bulacağı filmde cerrahı Colin Farrell canlandıracak ve cerrahın eşi rolünde ise karşımıza Nicole Kidman çıkacak.

___

Stronger

Stronger
Vizyon Tarihi: 1 Aralık 2017

David Gordon Greeen‘in yönetmenlik koltuğunda oturduğu Stronger, Jeff Bauman’ın gerçek yaşam öyküsüne dayanıyor. 2013 Boston Maratonu’na katılan kız arkadaşının yarışmayı bitirmesi için dakikaları sayarken; yanında bir bombanın patlaması sonucu bacaklarını kaybeden Jeff’in korku ve cesaret arasındaki mücadelesini konu alıyor. Jeff iyileşmek ve yeniden yürüyebilmek adına verdiği savaşta içindeki gücü keşfediyor.

 

Sinefesto

Sinefesto

Admin at Sinefesto
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.
Sinefesto

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up