‘Son Mektup’ Şubat’ta Sinemalarda

Türkiye

Nesrin Cevadzade

Son olarak 2008 yılında, Ruslara karşı savaşan sınır birliğine cephane taşırken hayatını kaybeden Vanlı çocukların dramını anlatan ‘120’ ile beyaz perdede izleyicilerle buluşan müzisyen, yapımcı ve yönetmen Özhan Eren, Çanakkale Filmi ‘Son Mektup’ ile geri dönüyor.

Türk sinema tarihinin en büyük yapımı olmaya aday olan ve Kültür Bakanlığı Sinema Destekleme Fonu’ndan aldığı 1 milyon 750 bin TL yardımla adından söz ettiren yeni Çanakkale filmi, şubat ayında sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Filmin başrolünde “Tayyareci Salih Ekrem Yüzbaşı” karakterini canlandıracak Tansel Öngel’e, ”Nihal Hemşire” rolü ile Nesrin Cavadzade eşlik ediyor.

Film, Çanakkale savaşı sırasında filizlenen bir aşkın 40 yıl sonra adresine ulaşan satırların hikâyesi anlatılıyor. Filmde kullanılmak üzere Türk, Alman, İngiliz ve Fransızlar’a ait dört adet dönem savaş uçağı üç yıllık bir çalışmanın sonucunda imal edilmişti.

Çanakkale’de devam eden filmin çekimleri dokuz hafta sürecek ve İstanbul’da son bulacak. Film, 27 Şubat 2015’te vizyona girecek.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up