Son Kuşlar İstanbul Film Festivali’nde Yarışacak

Türkiye

Bedir Afşin’in yönetmen koltuğuna oturduğu ‘Son Kuşlar’ 35. İstanbul Film Festivali’nde verilecek ‘Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü’ için mücadele edecek.

257317

TRT TV Filmleri projesi kapsamında bir TRT ve Arkadaş Film yapımı olarak çekilen “Son Kuşlar” filmi, 2012 yılında bir trafik kazasında yaşamını yitiren genç yönetmen Seyfi Teoman anısına 35. İKSV İstanbul Film Festivali’nde verilecek “Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü” için mücadele edecek. 

 

257160
35. İKSV İstanbul Film Festivali’nde “Yeni Türkiye Sineması” kapsamında 9 Nisan’da gösterilecek olan “Son Kuşlar”, günümüzde büyük kentlerde yaşayan her bireyin temel şikâyetlerine sahip olan esnaf Bekir’in bir süreliğine İstanbul’u terk edip memleketine tatile gitmesini ve onun av merakı sonucu köyde gelişen olayları anlatıyor. “Son Kuşlar”ın senaryosunu Bünyamin Duranoğlu ve Bedir Afşin yazdı, yapımcılığını ise Bünyamin Duranoğlu üstlendi. Filmde Şahverdi Ali Eren, Fatma Öney, Sencar Sağdıç, Ergül Coşkun, Tolga Kortunay, Fatih Sönmez ve Turgay Atalay rol alıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up