“Son Cadı Avcısı” Hakkında Az Bilinenler

Dünya

Haftanın vizyona giren yeni filmlerinden Son Cadı Avcısı hakkında az bilinenleri sizler için derledik.

Salgın ve Taken filmlerinden tanıdığımız yönetmen Breck Eisner‘ın yeni filmi Son Cadı Avcısı, canavarları ve avcıları bir araya getiren fantastik bir yapım.

son-cadı-avcısı-3

İşte başrollerini Vin Diesel, Rose Leslie ve Elijah Wood‘un paylaştığı film hakkında az bilinenler:

Zindan ve Ejderha oyununun sıkı bir hayranı olan Diesel’in canlandırdığı Kaulder karakteri, oyundaki cadı avcısı Melkor karakterinden esinlenilerek oluşturuldu.

Filmin Cory Goodman tarafından yazılan senaryosu, 2010 yılında en beğenilen senaryoların seçildiği ‘Blacklist‘e girmişti.

Hızlı ve Öfkeli serisinin yıldızı Paul Walker‘ın hayatını kaybetmesinin ardından, devam filmi Hızlı ve Öfkeli 7‘nin çekimlerinin ertelenmesi nedeniyle Son Cadı Avcısı‘nın çekimleri de ileri bir tarihe ertelenmişti.

Filmde vampir kraliçe olarak boy gösterecek olan Kanadalı oyuncu Julie Engelbrecht ilk kez bir Hollywood yapımına dahil oldu.

Filmin oyuncularının hemen hemen hepsi daha önce bir çizgi roman uyarlamasında yer aldı. Diesel, Galaksinin Koruyucuları‘nda, Michael Caine Kingsman: Gizli Servis ve Kara Şövalye serisinde, Wood ise bağımsız çizgi roman uyarlaması Günah Şehri‘nde rol almıştı.

Filmin hazırlıklarına 2012 yılında başlandı. İlk olarak filmin Timur Bekmambetov tarafından yönetilmesi ve senaryonun da Cory Goodman’ın elinden çıkması kararlaştırılmıştı. Fakat hazırlık sürecinde önce yönetmen koltuğuna Breck Eisner geçti ardından da Goodman’ın senaryosunu Melisa Wallack tarafından tekrar düzenlendi.

Filmdeki moda defilesi sahnesi Pittsburgh Üniversitesi kampının Carnegie müzesinde çekildi.

———————————

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up