Sofra Sırları Vizyon İçin Gün Sayıyor

Türkiye Yakında
Sofra Sırları Vizyon İçin Gün Sayıyor

Ümit Ünal’ın son filmi Sofra Sırları vizyon için gün sayıyor.

Gölgesizler, Dokuz, Ara ve Nar gibi filmlerin yönetmeni Ünal, yapımcılığını Sinan Yabgu Ünal ve Servan Güney’in üstlendiği Sofra Sırları’nın başrollerinde Demet Evgar, Fatih Al, Alican Yücesoy ve Emrah Kolukısa gibi isimler yer alıyor. Film, taşrada yaşayan sıradan bir ev hanımının yavaş yavaş gerçeklik sınırlarının dışına çıkmasını konu alıyor.

Ümit Ünal filmini şöyle tarif ediyor: “Hikâye, bir kara komedi. Yani çok ciddi, gerilim dolu, dramatik yanları da var ama bir yanda da komik, absürt tarafları da var. Yemek filmi denen bir tür var sinemada. Bu biraz da Türk yemekleri hakkında bir yemek filmi. Kafayı yemek pişirmeye takmış bir Türk kadını, sıradan bir ev hanımı yani, bir taşra şehrinde yaşıyor kocasıyla beraber. Onun yavaş yavaş gerçeklik sınırlarının dışına çıkışı olarak tarif edebilirim.

Kara komedi türünde olacak filmin gösterim tarihi ise 27 Ekim 2017.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up