Sofia Coppola, Apple TV+ İçin The Custom of the Country Romanını Ekrana Uyarlayacak

Diziler
Sofia Coppola, Apple TV+ için Edith Wharton’ın The Custom of the Country romanını ekrana uyarlayacak.

Lost in Translation, Marie Antoinette, Somewhere ve The Bling Ring gibi başarılı filmlere imza atan Sofia Coppola, sıradaki projesini belirledi. Yönetmen, Apple TV+ için Edith Wharton‘ın The Custom of the Country romanını yazıp yönetecek.

Edith Wharton‘ın ilk olarak 1913’te yayınlanan The Custom of the Country romanı, New York City toplumunda yükselmeye çalışan Undine Spragg karakterine odaklanıyor. Edith Wharton, bu romanıyla Pulitzer ödülünü kazanan ilk kadın olarak tarihe geçmişti.

Dönem uyarlamaları konusunda usta bir isim haline gelen Sofia Coppola‘nın ekrana uyarlacağı dizinin detayları henüz açıklanmadı.

The Custom of the Country, Bill Murray’li On the Rock filminden sonra yönetmenin ikinci Apple projesi. Dizinin kadrosunda kimlerin yer alacağı ve vizyon tarihinin ise önümüzdeki dönemlerde açıklanması bekleniyor.

Kaynak: IndieWire

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up