Soderbergh Osmanlı Dizisi İle Geliyor: Emin Paşa

Diziler Manşet
Soderbergh Osmanlı Dizisi İle Geliyor: Emin Paşa
Son olarak Iphone ile çektiği Unsane ile adından sıkça söz ettiren Steven Soderbergh, Osmanlı döneminde geçen bir mini dizi ile geliyor: Emin Pasha!

Bakınız.com‘un haberine göre Emin Pasha adıyla yayınlanacak mini dizi, Mehmet Emin Paşa, nam-ı diğer Prusyalı Emin Paşa, asıl adıyla Isaac Eduard Schnitzer’in hayatını konu alacak. Polonya’da doğan Emin Paşa 19. yüzyılda Osmanlı’nın hizmetine girmiş bir kaşif, fizikçi ve doğabilimcisiydi. Tıp eğitimi alıp doktor olmasına rağmen işini yapması engellenen Emin Paşa bunun üzerine İstanbul’a göç etmiş, daha sonra Arnavutluk valisi İsmail Hakkı Paşa’nın destekleriyle Osmanlı’nın tamamını gezmiş, bitkilerden dillere, coğrafyaya, tarihe kadar pek çok alanda araştırmalar yapmıştı.

Senaryosu hala yazılmakta olan Emin Pasha‘nın çekimleri için henüz net bir tarih verilmiş değil. Soderbergh son olarak Knicks adlı bir dönem dizisine imza atmıştı.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up