Snowpiercer Dizi OIuyor

Diziler Manşet

Gösterime girdiği yıldan bugüne kendine özel bir hayran kitlesi kazandıran çizgi roman uyarlaması Snowpiercer dizi oluyor.

Bong Joon-Ho‘nun yönettiği Le Transperceneige adlı çizgi romandan perdeye uyarlanan yapımın dizi versiyonunun senaristi Josh Friedman, Joon-Ho‘nun projede olup olmayacağı ise henüz belli değil. TNT ekranlarında olacak dizinin pilot bölümü için hazırlıklar sürüyor.

Snowpiercer‘deki ana konu şudur: Küresel ısınmanın zararlarını önlemek için atmosfere 2014 yılında CW7 adı verilen bir gaz salımı yapılır. Beklenen etkinin aksine dünya yaşanılası bir yer olmaktan çıkar ve buzullarla kaplı, yaşamdan uzak bir yer haline gelir. Bu ölümcül etkiden kurtulmayı başaranlar ise Wilford’un yapmış olduğu yaşam treninde yerini alan şanslı azınlık ile trenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere arka vagona hapsedilmiş olan halktır. Arka vagon halkı için her geçen gün yaşam koşulları zorlaşır ve bu düzene dur demeye karar verirler. Böylece 17 yıllık esaret hayatına isyan eden, Curtis önderliğindeki arka vagon halkı için var olma savaşı başlar.

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up