Siyasetçilerden Netflix kararına tepki

Türkiye
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün yaptığı açıklama sonrası, birçok siyasetçi sosyal mecraların kapanmasına ilişkin güldüren paylaşımlarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde dünyaya gelen torunuyla ilgili Twitter üzerinden hakaret içerikli paylaşımlar yapılmasının ardından, sosyal mecraların kapatılması konusu gündeme geldi.

Henüz dünyaya gözlerini yeni açmış bir bebeğin hakkında yapılan bu hakaretvari paylaşımların kendilerini derinden sarstığını söyleyen Cumhurbaşkanı, “Bu millete, bu ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Onun için de bir an önce biz bunları parlamentomuza getirip, parlamentomuzdan bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarının ardından Twitter, YouTube ve Netflix platformların kapatılma iddiası siyasetçilerin de dikkatini çekmeyi başardı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Meral Akşener, “Dark’ın son sezonunu bitirmeden Netflix’i kapatırsan vallahi gücenirim Sayın @RTErdogan” paylaşımında bulundu.

Meral Akşener’in yorumu diğer siyasetçilerin güldüren paylaşımlarına neden oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik “Biz de La Casa De Papel’in son sezonunu bekliyorduk” şeklindeki paylaşımına Dağ 2 filminden alıntıladığı “Önemli olan iki şey var arkadaşlar, vatan ve yanınızdaki adam” sözleriyle yanıt verdi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up