SİYAD Ödülleri 20 Ocak’ta Sahiplerini Buluyor

Manşet Türkiye

siyad-logo-yeni

Sinema Yazarları Derneği-SİYAD 46. Sinema Ödülleri töreni 20 Ocak 2014 Pazartesi gecesi Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Törende, SİYAD’ın 93 üyesinin 2013 yılında sinema salonlarında en az yedi gün ticari gösterime girmiş yerli ve yabancı filmler arasında yapacağı iki turlu değerlendirme sonucunda belirlenecek “en iyiler” açıklanacak.

SİYAD Onur Ödülleri bu yıl Ali Özgentürk, Serra Yılmaz ve Macit Koper’e verilecek. Emek Ödülü ise Afiş sanatçısı Erol Ağakay’a verilecek.

D Smart 20. Kanal’dan canlı olarak yayınlanacak olan programı Ceyda Düvenci sunacak.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen olağan genel kurul toplantısında Star Gazetesi sinema yazarı Alin Taşçıyan SİYAD’ın yeni başkanı olarak seçilmişti. Bu yıl dağıtılacak ödüllerin bir başka özelliği ise ilk kez kadın bir başkanın döneminde verilecek olması. Geçtiğimiz yıllarda SİYAD üyesi olmayan sinema yazarları tarafından oldukça tartışılan ödüllerin bu yıl kimlere verileceği ise merak konusu…

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up